Laptopy dla szkół w ramach programu Zdalna Szkoła

17-04-2020

Powiat Łańcucki wystąpił z wnioskiem do Ministerstwa Cyfryzacji w ramach projektu: „Zdalna Szkoła” o zakup laptopów na potrzeby szkół. W ramach przyznanej dla powiatu kwoty 80 000 zł zakupiono  31 laptopów, z których będą korzystać zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

Było to możliwe, dzięki dofinansowaniu uzyskanemu  w ramach konkursu grantowego ZDALNA SZKOŁA – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Niestety wielu uczniów nie posiada sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe. Zakup pozwoli uczniom realizować podstawy programowe bezpiecznie, w swoich domach. Po zakończeniu epidemii i powrocie uczniów sprzęt nadal będzie wykorzystywany na zajęciach lekcyjnych.