Łańcucki Rajd z okazji 40 -lecia I Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ SOLIDARNBOŚĆ.

19-07-2021

Członkowie Łańcuckiego Towarzystwa Cyklistów raz do roku organizują rajd rowerowy, którego celem jest uczczenie ważnej rocznicy historycznej. W tym roku ruszyli do Gdańska aby uczcić 40 rocznicę pierwszego Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność, gdyż zjazd ten miał szczególny rolę. Wnosił do życia społecznego nową wizje samorządności i nadzieję na lepsze jutro. Drogę z Łańcuta do Gdańska, pokonując dziennie około 250 km, przebyli w 3 dni. Na historyczny plac pod pomnikiem Poległych Stoczniowców przed Bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej cykliści z Łańcuta dojechali 12 lipca rano, gdzie spotkali się z przewodniczącym Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” Krzysztofem Doślą, któremu wręczyli pamiątkową statuetkę oraz List Gratulacyjny podpisany przez Starostę Łańcuckiego i Prezesa Łańcuckiego Towarzystwa Cyklistów. Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, objął Patronatem Honorowym Łańcucki Rajd Rowerowy Łańcut- Gdańsk. Cykliści swój rajd rozpoczęli od wizyty u Starosty Łańcuckiego Adama Krzysztonia. Starosta podjął uczestników kawą oraz ciastem i życzył bezpiecznej drogi i połamania szprych.

Pierwszego dnia łańcuccy rowerzyści przejechali 280 km w upale, dochodziło nawet do 35 stopni, drugiego dnia jechali pod wiatr, a trzeci dzień, gdy wjechali na tereny Warmii, to zaczęła się jazda w górę i w dół, ale szczęśliwie dojechali. Naszym rajdem chcieliśmy uczcić 40 rocznicę pierwszego zjazdu „Solidarności”,który był nazwany zjazdem nadziei. Podczas rajdu łańcuccy cykliści odwiedzili ciekawe miejsca m.in. znane z historii jak Zamek w Malborku, zwiedzili z pozycji siodełka rowerowego wybrzeże morza Bałtyckiego oraz Trójmiasto a także Jeruzal znane jako Wilkowyje z serialu Ranczo.

Inf.ltc/td