Kronika policyjna-5 tydzień 2011 r.

10-02-2011

W dniach od 31 stycznia do 6 lutego 2011 roku policjanci KPP w Łańcucie i Posterunków Policji z terenu Powiatu Łańcuckiego przeprowadzili:
• 39 interwencji, w tym:
o 21 domowych;
o 9 publicznych;
• wylegitymowali 347 osób;
• ujawnili 9 kierujących w stanie nietrzeźwości;
• izolowali 5 osób w Izbie Wytrzeźwień w Rzeszowie;
• zatrzymali 22 dowody rejestracyjne i 2 prawa jazdy:
• obsługiwali 10 kolizji drogowych.

PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE

Kradzieże

• 3 lutego br. mieszkanka Kraczkowej zgłosiła kradzież bramy ogrodzeniowej o wartości 1.500 zł. Bramę skradziono z działki należącej do poszkodowanej znajdującej się w Krzemienicy. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Łańcut.
• 3 lutego br. mieszkanka Łańcuta zgłosiła kradzież, która miała miejsce w jednym ze sklepów na placu targowym w Łańcucie. Według zgłoszenia kradzieży dokonali trzej sprawcy poruszający się samochodem osobowym. W skradzionym portfelu były pieniądze i dokumenty. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Łańcut.
• 4 lutego br. mieszkaniec Cierpisza zgłosił kradzież z terenu budowy w Kraczkowej elementów rusztowania i innych przedmiotów. Łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonego to 1.000 zł. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Łańcut.

Kradzieże z włamaniem

• 31 stycznia br. nad ranem miało miejsce włamanie do hurtowni materiałów budowlanych w Łańcucie. Po włamaniu z wnętrza pomieszczeń skradziono pieniądze w bilonie w kwocie ok. 200 zł. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Łańcut.
• 4 lutego mieszkanka Łańcuta zgłosiła włamanie do piwnicy w bloku, w którym mieszka. Z piwnicy sprawca ukradł rower o wartości 2.000 zł. należący do syna zgłaszającej. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Łańcut. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Łańcut.
• 5 lutego br. mieszkaniec Białobrzeg zgłosił włamanie do ciągnika siodłowego i kradzież paliwa. Pojazd był zaparkowany na terenie posesji zgłaszającego. Sprawca skradł ok. 400 l. paliwa o wartości 1.800 zł. na szkodę zgłaszającego.

Oszustwa

• 4 lutego br. w jednej z Łańcuckich aptek mężczyzna podczas zamiany pieniędzy, z mniejszych na większe nominały, okradł farmaceutkę, stosując metodę na tzw. „przewałkę”. Pozorując pomyłkę we wręczanej do zamiany kwocie, jeszcze raz liczył banknoty, po czym przekazał kobiecie kwotę niższą niż deklarowana do wymiany, czym ją oszukał na kwotę 300 zł.

Przestępstwa kryminalne inne

• 31 stycznia br. mieszkaniec powiatu przemyskiego zawiadomił o przywłaszczeniu na jego szkodę 4 felg aluminiowych wraz z oponami o wartości 1.500 zł. przez mieszkańca Markowej.
• 3 lutego br. policjanci Wydziału Kryminalnego KPP Łańcut ustalili, że kobieta prowadząca działalność gospodarczą w Rzeszowie w lipcu i sierpniu 2010 r. wyłudziła na szkodę hurtowni w Łańcucie materiały budowlane o ogólnej wartości prawie 15.000 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Łańcut. Podobnego wyłudzenia o wartości ponad 12.500 zł. dokonał mężczyzna prowadzący działalność gospodarczą w Przeworsku.

Kierujący po alkoholu:

data godz. miejsce pojazd sprawca/zam. alkohol
1.02.2011 r. 16.51 Smolarzyny rower mężczyzna 68 l./ Smolarzyny 0,77 mg/l
2.02.2011 r. 9.30 Markowa rower mężczyzna / Markowa 0,19 mg/l
2.02.2011 r. 15.00 Krzemienica rower mężczyzna / Krzemienica 0,65 mg/l
2.02.2011 r. 17.00 Dąbrówki rower mężczyzna / Dąbrówki 0,72 mg/l
4.02.2011 r. 11.40 Wola Dalsza rower mężczyzna 48 l. / Wola Dalsza 0,42 mg/l
4.02.2011 r. 20.00 Sonina rower mężczyzna / Sonina 0,47 mg/l
5.02.2011 r. 7.40 Łańcut ul. Grunwaldzka Honda Civic mężczyzna 24 l. / Łańcut 0,35 mg/l
6.02.2011 r. 15.00 Kraczkowa DAF mężczyzna / Krzemienica 0,13 mg/l
6.02.2011 r. 19.30 Rakszawa rower mężczyzna / Rakszawa 0,89 mg/l

Wypadek drogowy

• 5 lutego br. ok. godz. 10.05 w Woli Małej rowerzysta, podczas skręcania w lewo został potrącony przez samochód marki VW Transporter, kierowany przez mieszkańca Ostrowa. Rowerzysta został przewieziony do szpitala z urazem głowy i złamaniem podudzia.

Inne

• 1 lutego  br. po południu dyspozytor CPR w Łańcucie powiadomił o przewiezieniu do szpitala w Rzeszowie 9-letniej dziewczynki, która została pokąsana przez psa. Ustalono, że w czasie zabawy na posesji znajomych w Białobrzegach pies zerwał się z łańcucha i zaatakował dziewczynkę, która doznała 2 cm rany za uchem oraz powierzchownej rany na plecach. Obecny na miejscu rówieśnik dziewczynki nie był w stanie zapanować nad psem.
Policja apeluje o sprawowanie właściwego nadzoru nad zwierzętami i okresowe sprawdzanie zabezpieczeń, ogrodzenia, kojca lub łańcucha z mocowaniami.

mł. asp. Mariusz Stanio
oficer prasowo – informacyjny KPP w Łańcucie