KRONIKA POLICYJNA 48 TYDZIEŃ

07-12-2010

W dniach od 29 listopada do 5 grudnia 2010 roku policjanci KPP w Łańcucie i Posterunków Policji z terenu Powiatu Łańcuckiego przeprowadzili:
• 58 interwencji, w tym:
o 23 domowe;
o 14 publicznych;
• wylegitymowali  183 osoby;
• ujawnili 3 kierujących w stanie nietrzeźwości;
• izolowali 6 osób w Izbie Wytrzeźwień w Rzeszowie,
• zatrzymali 23 dowody rejestracyjne i 3 prawa jazdy.

PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE

Kradzieże:

• 1 grudnia br. policjanci Sekcji Kryminalnej ustali, że mieszkaniec Dąbrówek dwukrotnie dokonał kradzieży trzech felg metalowych do samochodu ciężarowego, skrzyni biegów oraz koła zębatego, łącznej wartości 450 zł, na szkodę mieszkańca tej samej miejscowości. Dalsze postępowanie prowadzi KPP Łańcut.
• 2 grudnia br. mieszkanka Rakszawy zgłosiła fakt kradzieży perfum o wartości 650 zł. Jak ustalono n/n sprawca dokonał kradzieży perfum z bagażu w/w na trasie przelotu samolotu z Nowego Jorku przez Warszawę do Rzeszowa. Dalsze czynności w sprawie prowadzi KPP w Łańcucie.
• 2 grudnia br. mieszkaniec Łańcuta zgłosił, że z terenu jego nowobudowanego domu n/n sprawca dokonał kradzieży folii paroprzepuszczalnej, wkrętów oraz dwóch młotków o łącznej wartości ok. 920 zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzi KPP w Łańcucie
• 3 grudnia br. mieszkanka Markowej zawiadomiła, że nieznany sprawca wykorzystując jej nieuwagę dokonał kradzieży portfela wraz pieniędzmi w kwocie 1 300 zł oraz dowodu osobistego, które zgłaszająca pozostawiła na ladzie w jednym z łańcuckich lokali. Postępowanie prowadzi KPP Łańcut.
Oszustwa

• 29 listopada br. mieszkanka Husowa zawiadomiła o oszustwie na jej szkodę dokonanym przez mieszkańca powiatu rzeszowskiego, któremu przekazała kwotę 8 000 zł w formie pożyczki, której sprawca nie zamierzał zwrócić. Postępowanie prowadzi KPP Łańcut.
• 2 grudnia br. mieszkaniec Bud Łańcuckich zgłosił fakt oszustwa. Jak ustalono zgłaszający zakupił od mieszkańca Łańcuta samochód m-ki VW Golf za sumę 4 600 zł i następnie dowiedział się, że ten samochód został przywłaszczony przez mieszkańca Mielca i sprzedany bez zgody właściciela. Dalsze czynności w sprawie prowadzi KPP w Łańcucie.

Przestępstwa kryminalne inne:

4 grudnia br. mieszkaniec Kosiny zawiadomił, że nieznany mu sprawca kopiąc i uderzając rękami, dokonał uszkodzenia jego samochodu marki Alfa Romeo. W wyniku uderzeń rozbiciu uległa przednia szyba oraz wgięta została karoseria samochodu. Wartość poniesionych strat zgłaszający wycenił na kwotę 1 500 zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzi KPP Łańcut.

Kierujący po alkoholu:

data godz. miejsce pojazd sprawca/zam. alkohol
29.11.2010 r. 7.25 Wola Mała Mercedes mężczyzna 36 l./Woliczka 0,17 mg/l
29.11.2010 r. 20.00 Sonina Fiat mężczyzna/Sonina 0,19 mg/l