Kronika policyjna.

04-02-2011

W dniach od 24 do 30 stycznia 2011 roku policjanci KPP w Łańcucie i Posterunków Policji z terenu Powiatu Łańcuckiego przeprowadzili:

·                    57 interwencji, w tym:

o        26 domowych;

o        11 publicznych;

·                    wylegitymowali 413 osób;

·                    ujawnili 7 kierujących w stanie nietrzeźwości;

·                    izolowali 4 osoby w Izbie Wytrzeźwień w Rzeszowie;

·                    zatrzymali 33 dowody rejestracyjne i 5 praw jazdy:

·                    obsługiwali 14 kolizji drogowych.

PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE

Kradzieże

·        24 stycznia br. właściciel sklepu samoobsługowego w Markowej zawiadomił, że n/n sprawcy w okresie od listopada 2010 do 24.01.2011r ze sklepu dokonali kradzieży artykułów kosmetycznych i słodyczy na łączną kwotę 2.525 zł.

·        25 stycznia br. mieszkanka Łańcuta zgłosiła fakt kradzieży portfela wraz z zawartością w postaci dowodu osobistego, karty bankomatowej oraz pieniędzy w kwocie 400 zł. Wartość strat pokrzywdzona oszacowała na kwotę 410 zł. Kradzież, wg zgłoszenia, miała mieć miejsce dzień wcześniej na terenie Centrum Medycznego w Łańcucie. Dalsze czynności w sprawie prowadzi KPP w Łańcucie.

·        29 stycznia br. mieszkanka Łańcuta powiadomiła, że w nocy z 26/27 stycznia br. n/n sprawca dokonał kradzieży 20 szt. kaset magnetofonowych z wersją dźwiękową czterech książek przeznaczoną dla osób niewidomych o wartości 650 zł. Kasety te znajdowały się w niezamkniętym bagażniku samochodu Opel Corsa zaparkowanym przed miejscem zamieszkania zgłaszającej. Dalsze czynności w sprawie prowadzi KPP w Łańcucie.

Kradzieże z włamaniem

24 stycznia br. przedstawiciel firmy powiadomił, że nieznany sprawca po zerwaniu kłódek zabezpieczających wlew paliwa z trzech koparek marki JCB dokonał kradzieży oleju napędowego w ilości około 150 litrów. Wartość strat na szkodę firmy wynosi 700 zł. Postępowanie prowadzi KPP Łańcut. Przestępstwo miało miejsce w Handzlówce.

Oszustwa

·        24 stycznia br. mieszkanka Łańcuta zawiadomiła, że na aukcji internetowej wylicytowała sukienkę, za którą na konto sprzedającej wpłaciła pieniądze w kwocie 244 zł. Do chwili zgłoszenia kobieta nie otrzymała zamówionego towaru, oświadczyła, że została wprowadzona w błąd. Postępowanie prowadzi KPP Łańcut.

·        24 stycznia br. mieszkaniec Kraczkowej powiadomił, że na portalu internetowym znalazł aukcję, na której oferowany do sprzedaży był telefon Nokia 6700 Classic. Nie skorzystał z tej aukcji, skontaktował się natomiast ze sprzedającym za pośrednictwem komunikatora internetowego. Umówił się z nim odnośnie zakupu telefonu i przelał pieniądze w kwocie 280 zł na konto wskazane przez tą osobę. Do chwili zgłoszenia nie otrzymał telefonu i jak oświadczył, został wprowadzony w błąd. Postępowanie prowadzi KPP Łańcut.

·        26 stycznia br. mieszkaniec Debiny            zgłosił, że początkiem grudnia ub. r. w sklepie internetowym zamówił telewizor LCD m-ki Samsung, którego do chwili zgłoszenia nie otrzymał ani zwrotu wpłaconych pieniędzy. Wartość poniesionych strat wynosi 2.147,24 zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzi KPP Łańcut.

Groźby karalne

25 stycznia br. mężczyzna  czasowo przybywający na terenie powiatu łańcuckiego, zawiadomił, że jego były pracownik kieruje pod jego adresem groźby popełnienia przestępstwa, polegającego na zniszczeniu mienia. Za odstąpienie od tego żąda od zawiadamiającego przelania na swoje konto kwoty 3.000 złotych. Jego groźby są realne, a zawiadamiający obawia się ich spełnienia.

Przestępstwa kryminalne inne

·        24 stycznia br. mieszkaniec Rakszawy dokonał uszkodzenia ścianki wykonanej z pleksi w przedziale dla zatrzymanych radiowozu oznakowanego marki Fiat Ducato w czasie transportu do Izby Wytrzeźwień w Rzeszowie. Wartość strat 433 zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzi KPP w Łańcucie.

·        26 stycznia br. po południu  sprzedawczyni sklepu spożywczo - przemysłowego w Białobrzegach zawiadomiła, że została napadnięta przez n/n zamaskowanego mężczyznę posiadającego przedmiot przypominający broń. Na skutek stanowczej obrony i szarpania się z napastnikiem oraz głośnego wzywania pomocy sprawca uciekł ze sklepu nie dokonując zaboru mienia. Postępowanie prowadzi KPP Łańcut.

Przestępstwa gospodarcze

28 stycznia br. w trakcie wykonywania czynności służbowych policjanci KPP w Łańcucie ustalili, że małżonkowie z Krzemienicy w miejscu swojego zamieszkania handlują alkoholem oraz papierosami bez wymaganego zezwolenia. W toku wykonywanych w tej sprawie czynności dokonano przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych należących do nich. W wyniku tej czynności zabezpieczono 184 butelki wódki i spirytusu różnych marek posiadające zarówno polskie znaki akcyzy jak też bez takich znaków oraz 644 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Postępowanie prowadzi KPP w Łańcucie.

Kierujący po alkoholu:

data

godz.

pojazd

sprawca/zam.

alkohol

25.01.2011 r.

Żołynia

Mitsubishi Colt

kobieta 28 l./ Żołynia – spowodowała kolizję.

0,22 mg/l

mężczyzna / Rzeszów

0,78 mg/l

Inne

27 stycznia br. dyspozytorka CPR Łańcut powiadomiła o zatruciu tlenkiem węgla pracownika firmy w Łańcucie. Ustalono, że w trakcie naprawy generatora gazu zatruciu uległ 25-letni mężczyzna. Został odwieziony karetką pogotowia do CM w Łańcucie .

mł. asp. Mariusz Stanio

oficer prasowo – informacyjny KPP w Łańcucie