Konwent Samorządów Powiatu Łańcuckiego

15-07-2008

W dniu dzisiejszym w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łańcucie odbyło się kolejne posiedzenie Konwentu Samorządów Powiatu Łańcuckiego. Obradom przewodniczył Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń - Przewodniczący Konwentu. Obecni byli Burmistrz Miasta Łańcuta oraz Wójtowie Gmin Powiatu Łańcuckiego bądź ich przedstawiciele. Obrady zaszczycili swą obecnością: Kazimierz Gołojuch Poseł na Sejm RP, Krzysztof Przyśliwski - Dyrektor SP ZOZ w Łańcucie wraz ze swym zastępcą Urszulą Trojnar. W czasie spotkania dyrektor SP ZOZ przedstawił projekt przekształcenia SP ZOZ w Łańcucie w spółkę prawa handlowego.Członkowie Konwentu jednoglośnie poparli przedstawioną koncepcję. W kolejnych punktach poruszano sprawy finansowania opracowania koncepcji dla Zakładu Zagospodarowania Odpadów Łańcut-Leżajsk-Przeworsk-Nisko, omówiono postęp prac nad internetem szerokopasmowym oraz możliwość porozumienia o współpracy w kreowaniu społeczeństwa informacyjnego.