Konkurs "Skarbnica wspomnień"

20-02-2018

Rok 2018 jest dla Polaków rokiem szczególnym. Wiele instytucji oraz osób prywatnych włącza się w uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Także i Powiat Łańcucki pragnie włączyć się w ten ogólnonarodowy zryw poprzez projekt „Skarbnica wspomnień”, który ma na celu wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej poprzez upamiętnienie postaci, wydarzeń okresu 100 lat od odzyskania niepodległości, zachowanych w pamięci mieszkańców naszego powiatu. 
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konkursie skierowanym do mieszkańców powiatu łańcuckiego oraz osób z nim związanych, powyżej 13 roku życia. Czekamy na opracowania oparte na wspomnieniach mieszkańców dotyczące okresu ostatnich 100 lat, a obrazujące drogi do niepodległości, przemiany społeczne i kulturowe czy powoli odchodzące w zapomnienie obrzędy i obyczaje – wszystkie te czynniki, które budują poczucie więzi narodowej. Wybrane prace wraz z załączonymi dokumentami i fotografiami zebrane zostaną w publikacji oraz pokazane na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Najlepsze opracowania zostaną nagrodzone.

Każda historia jest ważna, każde wspomnienie buduje obraz minionych 100 lat Ziemi Łańcuckiej. Stwórzmy razem „Skarbnicę wspomnień”, zachowajmy dla potomnych to co powoli zaciera się w pamięci, odchodzi wraz ze świadkami minionych dni.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w załączonym REGULAMINIE. Informacji można zasięgnąć również w biurze promocji powiatu łańcuckiego tel. 172257024 (pn.-pt. 9.00 -14.00) e-mail. a.swierk@powiatlancut.pl

Termin składania prac upływa 31 marca 2018 r.