Konkurs Out there - New Zeland.

16-12-2011

W dniu 15-12-2011 w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie odbył sie konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych pt OUT THERE - NEW ZEALAND objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Łańcuckiego. Konkurs ten był odpowiedzią na potrzeby uczniów którzy pragnęli rozwijać
swoje umiejętności językowe w świetle postępu technicznego. Dlatego wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom nauczyciele języka angielskiego i informatyki przystąpili do opracowania konkursu, który zaciekawiłby potencjalnego uczestnika, a przy tym nie byłby banalny w swojej formie a także stałby się punktem wyjścia do poznania tradycji, kultury i zwyczajów Nowej Zelandii. Zadaniem uczestnika konkursu było opracowanie i przedstawienie w języku angielskim prezentacji multimedialnej o Nowej
Zelandii oraz wykazanie się wiedzą o tym kraju. Do udziału w konkursie zaproszono wszystkie szkoły ponadgimnazjalne powiatu łańcuckiego, które zobowiązały się przeprowadzić szkolne eliminacje i wyłonić dwóch reprezentantów finału na szczeblu powiatu. W finale zaprezentowali się uczniowie z: Zespołu Szkół nr 3 w Łańcucie (opiekunowie Magdalena Krowicka, Sylwia Dubiel), I LO w Łańcucie(opiekun Ewelina Klimza), Zespołu Szkół z Wysokiej(opiekun Małgorzata Brancewicz-Lorenc), Zespołu Szkół w Rakszawie(Stanisław Dec) oraz przedstawiciele gospodarza czyli Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie(opiekunowie Magdalena Styś-Litwin, Olena Zagórska, Renata Chudzicka). Za obsługę techniczną konkursu odpowiedzialny był Jan Krakowiak - nauczyciel informatyki w ZS2 Łańcut.
Laureatami konkursu zostali: I miejsce - Jakub Trąd -  I LO Łańcut
II miejsce - Patryk Wojciechowski - ZS2 Łańcut
III miejsce - Katarzyna Fus - I LO Łańcut
Nagrody dla uczestników ufundowali: Wydawnictwa Językowe: PEARSON i MACMILLAN, sieć księgarni edukacyjno-językowych POLANGLO, WSK PZL-Rzeszów SA, International Airport Rzeszów.
Nagrody zostały wręczone przez Starostę Powiatu Łańcuckiego Adama Krzysztonia oraz dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie Bogusława Blajera.