Konferencja nt bezpieczeństwa w szkołach powiatu lańcuckiego

07-02-2008

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście; Pan Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń oraz Pani Krystyna Gruca naczelnik wydziału edukacji i pomocy społecznej Starostwa Powiatowego w Łańcucie.

Spotkania są  prowadzone cyklicznie od września 2006 r.  Stworzyły realną możliwość współpracy, wymiany informacji i szkolenia lokalnych podmiotów pracujących na rzecz wychowania dzieci i młodzieży, w tym możliwość realizacji rządowego programu Zapobiegania Niedostosowaniu Społecznemu i Przestępczości Wśród Dzieci i Młodzieży.

Wymiernym efektem było opracowanie procedur postępowania nauczycieli oraz metod współpracy szkół z policją w sytuacjach zagrożenia dzieci i młodzieży przestępczością i demoralizacją. W ramach zajęć warsztatowych przeszkolono przedstawicieli szkół w praktycznym stosowaniu tych algorytmów. Kilkakrotnie w spotkaniach uczestniczyła Pani Jadwiga Każmierczyk, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Ta cenna inicjatywa została zauważona i doceniona przez  kuratorium oświaty i jest wskazana jako przykład dla innych powiatów z terenu województwa podkarpackiego.