Komunikat dotyczący 66 Tour de Pologne

02-08-2009

Czwarty etap tegorocznego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne przebiegał będzie po drogach naszego powiatu w środę 5 sierpnia 2009 r. w godz. od 15.00 do 18.00. Jest to znaczące wydarzenie sportowe, ale jednocześnie spore wyzwanie dla służb porządkowych, a także dla cierpliwości i zdyscyplinowania mieszkańców powiatu oraz uczestników ruchu drogowego.

Trasa czwartego etapu wyścigu z Nałęczowa do Rzeszowa, na terenie naszego powiatu, biegnąca wojewódzką drogą nr 877 z Żołyni, przez Rakszawę, następnie ulicami Łańcuta: Podzwierzyniec, Sikorskiego, Kościuszki, Rynek, Królowej Elżbiety i Piłsudskiego, a na koniec drogą krajową nr 4 do Rzeszowa, czasowo podzieli powiat na dwie części, bez możliwości jej przejechania.

Stąd apel Policji do wszystkich zakładów pracy, instytucji położonych w pobliżu trasy wyścigu, o taką organizację tego dnia pracy (5 sierpnia br., środa), aby w sposób bezpieczny i bezkolizyjny można było dotrzeć do pracy lub do domu.
  Podobnie wszyscy planujący tego dnia wyjazd muszą uwzględnić czasowe utrudnienia w organizacji ruchu drogowego. Całkowite zamknięcie RUCHU na wyznaczonej trasie nastąpi około godziny 15.00 aż do przejazdu samochodu z napisem „Koniec wyścigu”, co jest planowane około godziny 18.00.

ZALECANE OBJAZDY
  Dla pojazdów do 3,5 tony:
1. drogą krajową E4 z kierunku Przeworska na skrzyżowaniu w Łańcucie ul. Armii Krajowej/ul. Mościckiego na Kraczkową – Malawę do Rzeszowa;
2. z kierunku gminy Czarnej – Krzemienicy do Rzeszowa przez Łukawiec, Łąkę, Trzebownisko;
3. drogą krajową E4 z kierunku Przeworska na Głuchów (pod wiadukt) w kierunku na Wolę Dalszą – Białobrzegi - Żołynia Kopanie – Grodzisko Dolne – Leżajsk.

Pojazdy ciężarowe powyżej 3,5 tony będą w godzinach od 15.00 do 18.00 kierowane z drogi krajowej E4 na przydrożne parkingi (np. Zajazd „Bogdanka” – parking dla maksymalnie 14 TIRów) lub zatrzymywane wzdłuż prawego pasa drogowego czteropasmowej drogi krajowej E4 w miejscowościach Głuchów – Kosina (max. kolumna do 27 TIRów).

Policja raz jeszcze apeluje o rozsadek i cierpliwość w trakcie rozgrywania zawodów sportowych. Niech ten dzień przebiegnie w atmosferze sportowej rywalizacji, przy kulturalnym dopingowaniu kolarzy i z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa dla wszystkich.
  Organizatorzy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, nie wchodzenie na jezdnię pod żadnym pozorem, w czasie przejazdu wyścigu na całej długości trasy oraz o dostosowanie się do komunikatów i współpracę ze służbami zabezpieczającymi imprezę (Policją, Państwową Strażą Pożarną i strażakami z OSP. Uwaga, podczas przejazdu peletonu droga główna będzie całkowicie wyłączona z ruchu, a drogi dochodzące do niej, jak również wyjazdy z posesji zamknięte.
  W dniu przejazdu Tour de Pologne, przez teren Powiatu Łańcuckiego, wspólnie bezpiecznie świętujmy to wyjątkowe wydarzenie sportowe.
  Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich do aktywnego uczestnictwa i kibicowania na trasie przejazdu kolarzy z najlepszych zawodowych drużyn świata. Przejazd kolarzy planowany jest w środę 5 sierpnia 2009 r. między godz. 15.00 a 17.30.

STAROSTA ŁAŃCUCKI
/-/ Adam KRZYSZTOŃ