Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

27-05-2010

Siła wyższa lub wystąpienie nadzwyczajnych okoliczności.Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że do gruntów rolnych, na których wystąpiły nadzwyczajne okoliczności. (np. gradobicie, nawalne opady atmosferyczne, osuwiska ziemi, powodzie), które spowodowały zniszczenie upraw rolnych, przysługują płatności bezpośrednie. Rolnik, u którego wystąpiły takie szkody na działkach rolnych, zadeklarowanych we wniosku o przyznanie płatności powinien w terminie 10 dni od daty ustania nadzwyczajnych zjawisk powiadomić o ich wystąpieniu Kierownika Biura Powiatowego ARiMR w którym składał wniosek.
Natomiast potwierdzeniem wystąpienia nadzwyczajnych okoliczności będzie protokół z oszacowania powstałych szkód, sporządzony przez komisję powołaną w tym celu przez wojewodę właściwego ze względu na miejsce powstania szkody. Po otrzymaniu tych protokołów rolnicy powinni je dostarczyć do Biura Powiatowego ARiMR, w którym składali wcześniej wniosek.
Departament Płatności Bezpośrednich ARiMR
Płatności bezpośrednie ARiMR a klęski żywiołowe

Kredyty klęskowe ARiMR