Kolejny sukces sportowy sióstr Blajer

29-04-2019

W dniach 26-28.04.2019 roku w obiektach  MOSiR w Będzinie (województwo śląskie) odbyły się Mistrzostwa Polski  Juniorek i Juniorów do lat 16 i 20 w Trójboju Siłowym Klasycznym. Powiat łańcucki w mistrzostwach promowały siostry bliźniaczki Aleksandra i Gabriela Blajer, zawodniczki  Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego” ZIELONI ŁAŃCUT”  przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie.

Startujący w zawodach o medale walczyli w grupach wiekowych i kategoriach wagowych  ustalonych przez Światową Federację Sportów Siłowych (IPF).  Na wynik końcowy składały się wyniki osiągnięte w trzech konkurencjach; w przysiadzie ze sztangą, wyciskaniu sztangi leżąc klasycznym  i martwym ciągu.I tym razem z powodzeniem w mistrzostwach startowały i promowały nasze miasto i region siostry Aleksandra i Gabriela Blajer które wywalczyły tym  razem  w mistrzostwach dwa medale w grupie wiekowej juniorek do lat 20.

Oto osiągnięte rezultaty:

1.Aleksandra Blajer –  wywalczyła srebrny medal  w kategorii wagowej do 52kg. Wynikiem 115 kilogramów ustanowiła nowy Rekord Polski w przysiadzie wynikiem 115kg. Osiągnięty wynik końcowy 292,5kg.

2.Gabriela Blajer – zdobyła brązowy medal  w kategorii wagowej do 57kg.

Osiągnięty wynik końcowy 307,5kg.

Siostry są tego rocznymi absolwentkami I Liceum Ogólnokształcącego  w Łańcucie.  Jest to ich kolejny sukces sportowy. Przypomnę że w ubiegłym roku wywalczyły dwa złote medale w Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym w Kielcach w grupie wiekowej juniorek do lat 18.  Przed dwoma tygodniami  startowały w Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznym w Kielcach gdzie również wywalczyły dwa złote medale.

Zawodniczkom serdecznie gratuluję osiągniętych wyników , a osobom które wspierają działalność naszego klubu serdecznie dziękuję.

Adam Bielecki