Kolejne środki trafiają do Powiatu Łańcuckiego

11-10-2023

Powiat Łańcucki otrzymał z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ok. 9 mln zł na rozbudowę drogi powiatowej Kraczkowa - Cierpisz wraz z obiektem mostowym. Inwestycja będzie realizowana w latach 2023 - 2025. Ale to nie jedyne środki, które trafiły ostatnio do Powiatu Łańcuckiego. Również z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Powiat Łańcucki otrzymał ok.1 200 000 zł na modernizację bazy komputerowej. Natomiast dodatkowe otrzymane środki w wysokości 6 mln zł z Programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki,  umożliwią dokończenie rozpoczętej inwestycji pn.: Budowa hali sportowej z zapleczem przy Zespołach Szkół nr 1 i 3 w Łańcucie tj. jej wykończenie i oddanie do użytkowania oraz pozwolą na zmniejszenie wysokości wkładu własnego Powiatu Łańcuckiego potrzebnego do jej realizacji (transze finansowania 2024 - 2 mln zł, 2025 - 4 mln zł).