Klaudia Gołojuch z łańcuckiego EKONOMIKA w gronie najzdolniejszych

13-06-2018

Klaudia Gołojuch z łańcuckiego „Ekonomika” laureatką nagrody Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych dla najzdolniejszej młodzieży Podkarpacia.

Klaudia Gołojuch, jest uczennicą klasy III A Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie, kształcąca się na kierunku technik organizacji reklamy. Jej zainteresowania i talent budzą zaciekawienie. W wieku piętnastu lat biegle odwzorowywała swoje szkice na tablecie graficznym i dopracowywała je w programach graficznych za pomocą myszki. Teraz, w wieku 19 lat, potrafi umiejętnie uchwycić najdrobniejszy szczegół w grafikach tworzonych metodą 3D. Jej wielką pasją są gry komputerowe i to one mają ogromny wpływ na tematykę jej prac graficznych. Marzeniem Klaudii jest zostać grafikiem i pracować dla firmy zajmującej się tworzeniem gier komputerowych. Ciągłe rozwijanie swoich pasji i talentów sprawił, że Klaudia ma już na swoim koncie kilka sukcesów m.in. :

- jest zwyciężczynią dwóch konkursów zorganizowanych przez Gamewalk: Status Widmo. Dotyczyły one stworzenia wymarzonego protagonisty oraz wymyślenia nowej rasy w uniwersum pewnej gry. W konkursie wykorzystała swoje nowe modele 3D oraz rysunki. Serwis Gamewalk to strona zarządzana przez miłośników gier komputerowych, gdzie organizowane są różnorakie eventy czy konkursy,

- odniosła zwycięstwo (wraz z dwoma koleżankami z klasy) w konkursie na stworzenie gry pt. „TWOJA DROGA DO SUKCESU”.  Konkurs był zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie, Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie oraz firmę LINETECH S.A.. Była to kompletna gra planszowa, która zawierała stworzone przez uczennice zasady, autorskie grafiki oraz pionki,

- wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Uniwersytet Rzeszowski na innowacyjny pomysł, w którym zaprezentowała swój pomysł na stworzenie Gogli Wirtualnej Rzeczywistości do tworzenia grafiki 3D.

Ukoronowaniem jej nieustannej pracy nad swoimi grafikami i samodoskonalenia swojego warsztatu pracy jest zostanie laureatką nagrody Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych dla najzdolniejszej młodzieży Podkarpacia, której wręczenie odbyło się odbyło się 8 czerwca 2018 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, podczas uroczystej gali z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.  Wśród 25 wybitnie uzdolnionych uczniów Klaudia reprezentowała nie tylko naszą szkołę, ale i cały Powiat Łańcucki.

Serdecznie gratulujemy!