Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Łańcucie informuje

22-07-2008

UMOWY NA PRZETWÓRSTWO OWOCÓW MIĘKKICH TRZEBA DOSTARCZYĆ DO 31 LIPCA BR

ARiMR przypomina rolnikom, którzy ubiegają się o "przejściową" płatność do owoców miękkich, iż do 31 lipca 2008 r. powinni dostarczyć do Biura Powiatowego ARiMR kopię „umowy o przetwórstwo”. Jeśli rolnik jest członkiem uznanej organizacji producentów owoców i warzyw lub wstępnie uznanej grupy producentów owoców i warzyw, przetwarzającej maliny i truskawki, powinien dostarczyć do biura powiatowego dokument zatytułowany „Zobowiązanie do dostarczenia.”.
Umowa na przetwórstwo musi być zawarta między:
a. rolnikiem, a zatwierdzonym przez ARiMR przetwórcą owoców miękkich lub
b. reprezentującą rolnika uznaną organizacją producentów owoców i warzyw bądź wstępnie uznaną grupą producentów owoców i warzyw,
a zatwierdzonym przez ARiMR przetwórcą owoców miękkich lub
c. zatwierdzonego przez ARiMR skupującego owoce miękkie, który reprezentuje rolnika, a zatwierdzonym przetwórcą owoców miękkich.
Umowa lub „Zobowiązanie do dostarczenia” musi zawierać, co najmniej następujące informacje: nazwiska i adresy stron umowy, dane rolników, odpowiednie gatunki (maliny lub truskawki) oraz powierzchnie zajęte pod każdą z tych roślin, numer identyfikacyjny rolnika ubiegającego się o przyznanie przejściowych płatności z tytułu owoców miękkich (nadany w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności).
Jeśli złożona w biurze powiatowym umowa lub „zobowiązanie do dostarczenia” nie będą zawierały wymaganych informacji, brakujące dane mogą być przez rolnika uzupełnione tylko do 31 lipca 2008 roku.