JASEŁKOWE SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE W ZSTG w Rakszawie.

21-12-2011

W piątek 16.12.2011 r. w Zespole Szkół Tekstylno – Gospodarczych w Rakszawie odbyło się jasełkowe Spotkanie Bożonarodzeniowe.
Swoją obecnością szkołę zaszczycili zaproszeni goście: Adam Krzysztoń -  Starosta Łańcucki, Maria Kula – Wójt Gminy Rakszawa, Marzena Janas – Piwińska – Przewodnicząca Rady Gminy Rakszawa, Jan Panek – Wiceprzewodniczący Rady Gminy, Agnieszka Rzepka – Dyrektor GOKiCz, Małgorzata Mach – wicedyrektor Szkoły  Podstawowej nr 1 w Rakszawie. Gościli również przedstawiciele uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum Publicznego w Rakszawie z opiekunami.
Na początku Dyrektor Szkoły, Starosta Łańcucki i Pani Wójt wygłosili okolicznościowe przemówienia, po czym głos zabrała młodzież ZSTG, która przygotowała na tę okazję montaż słowno-muzyczny wprowadzając wszystkich w nastrój świąteczny oraz przybliżając krótko tradycje okresu Bożego Narodzenia.
Drugą część uroczystości uświetniło już po raz drugi Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Głuchoniemych Rejonu Łańcuckiego pod opieką ks. Jana Franków.  Zaprezentowany przez niesłyszących Bożonarodzeniowy spektakl poruszył serca wielu,  był świątecznym przesłaniem dla zgromadzonej społeczności szkolnej. Ponadto, współpraca szkoły z Duszpasterstwem Niesłyszących jest doskonałą okazją do integracji i uwrażliwienia na niepełnosprawność drugiego człowieka, także możliwością poznania nauki i podstaw języka migowego.
Na zakończenie Dyrektor Szkoły złożył szanownym gościom, gronu pedagogicznemu i młodzieży życzenia świąteczne.