IX Jarmark Św. Michała w Łańcucie

30-09-2019

Dynamiczny pogodowo weekend 28 -29 września br. nie przeszkodził odwiedzającym do wizyty w łańcuckim Maneżu, gdzie miał miejsce IX Jarmark Św. Michała  odbywający się w ramach obchodów Święta Patrona Powiatu Łańcuckiego.

Liczne kramy i stoiska przyciągały kolorami i aromatem. Można tu było  skosztować regionalnych potraw przygotowanych przez gospodynie z kół gospodyń wiejskich. Bigos, pierogi, żurek z kiełbasą i różnego rodzaju wypieki nie pozostawiły nikogo obojętnym. Nie zabrakło także przypraw, miodów, serów, pieczywa i wędlin oraz wyrobów rękodzieła artystycznego – obrazów, rzeźb, haftowanych obrusów i serwetek, wiklinowych koszyków, ręcznie wykonanych zabawek czy ceramiki.

Na scenie przed Maneżem licznie odwiedzającym Jarmark umilał czas znakomity trębacz Bolesław Brodziak.