IV Powiatowy Bal Charytatywny w Łańcucie

08-02-2005

Bal, który przyniósł blisko 12 tys. złotych na budowę Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie, rozpoczął swym pełnym temperamentu występem Zespół Tańca GRACJA, pod kierownictwem Bogusławy Bieniasz z ZPOW w Łańcucie. Zachęceni pokazem uczestnicy ochoczo ruszyli do tańca.
Następną atrakcją wieczoru była loteria fantowa. Nie było tu przegranych, każdy los wygrywał i dla każdego wykupiony fant był wielką niespodzianką.
Po północy odbyła się Aukcja - główny punkt Balu. Na ten cel zgromadzono 17 prac artystów z terenu powiatu łańcuckiego oraz z Rzeszowa. Były to obrazy artystów plastyków - wykładowców akademickich z Uniwersytetu Rzeszowskiego, Edwarda Rząsy- malarza z Żołyni, Jana Grabarza - rzeźbiarza z Pogwizdowa, a także prace uczniów Liceum Plastycznego z Jarosławia.
Po emocjach licytacji, gdzie każdy chciał zostać posiadaczem prezentowanych dzieł, poproszono uczestników do tańca kotylionowego i ... bawiono się do białego rana.

Gorące podziękowania pragniemy złożyć właścicielom i pracownikom restauracji VENA w Łańcucie, którzy gościli uczestników w swych progach i raczyli wyborną kuchnią.
Dziękujemy ofiarodawcom fantów i przedmiotów na aukcję oraz wszystkim tym, którzy włączyli się w budowę dzieła pomocy dzieciom.

powitanie przybyłych gości przez organizatorów  prof. Andrzej Kwolek, Ks. dyr. Stanisław Słowik

GRACJA    aukcja