IV edycja Powiatowego Konkursu z Przedsiębiorczości dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

30-05-2019

22 maja 2019 r. już po raz czwarty w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie odbył się Powiatowy Konkurs  z Przedsiębiorczości dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, w którym wzięły udział 2-osobowe zespoły z 7 szkół. Konkurs uroczyście otworzył naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łańcucie  dr Robert  Szajnar wraz z wicedyrektorem szkoły  Marią Chlebuś.

Celem  konkursu jest przede wszystkim kształtowanie i wzmacnianie postaw przedsiębiorczych wśród uczniów, motywowanie ich do dodatkowej i samodzielnej pracy. Podczas zmagań uczestnicy doskonalili umiejętności radzenia sobie w każdej sytuacji, rozwijali zdolności myślenia twórczego, planowania oraz podejmowania i rozwiązywania zadań. Zakres  konkursu obejmował tematykę ekonomiczno–przedsiębiorczą (WOS), obsługę pakietu Microsoft Office, wykorzystanie w przedsiębiorczości prostych działań matematycznych, znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym, umiejętność czytania ze zrozumieniem i postępowania według instrukcji, przestrzeganie zasad pracy w grupie, właściwej organizacji pracy i umiejętności podejmowania trafnych decyzji. Zadania teoretyczne poszerzone był dodatkowo o zadania praktyczne, które uczniowie wykonywali w poszczególnych pracowniach naszej szkoły tj. ekonomicznej, reklamy, sprzedaży, językowej i fryzjerskiej. W trakcie konkursu oceniane były nie tylko wiedza uczestników i jej przełożenie na praktyczne umiejętności, ale także reprezentowane przez zawodników postawy i zachowania. Sprawdzaniu wiedzy służyły testy, natomiast oceny zadań praktycznych, postaw, zachowań i współpracy w grupie dokonywali wyznaczeni uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem nauczyciel, przydzielając grupom punkty.

Komisja konkursowa sumując punkty z testu pisemnego i działań praktycznych wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Ksenia Niemczak i  Oliwia Biały ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej,

II miejsce – Michał Szewczyk i Bartosz Mirek ze Szkoły Podstawowej w Grzęsce,

III miejsce – Mateusz Tworek i Magdalena Siwarga ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łańcucie.

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy i upominki. Opiekunowie z poszczególnych szkół otrzymali podziękowania za solidne przygotowanie uczniów do Konkursu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję do łańcuckiego EKONOMIKA

Źródło: ZS nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie