Informacja dotycząca funkcjonowania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej

20-10-2020

Informujemy, że

1. od dnia 21 października 2020 r. do odwołania Starosta Łańcucki zawiesił udzielanie osobiście porad we wszystkich punktach nieodpłatnej pomocy prawnej oraz w punkcie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego działających na terenie Powiatu Łańcuckiego;
  2. w ww. terminie, nieodpłatne porady prawne oraz nieodpłatne porady obywatelskie będą udzielane osobom uprawnionym za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (np. telefon, e-mail, komunikatory internetowe).

Osoba uprawniona chcąca skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz/lub nieodpłatnych porad obywatelskich przez telefon lub w drodze korespondencji elektronicznej (e-mail) bądź też za pomocą innego komunikatora internetowego powinna:

1. skontaktować się telefonicznie z Wydziałem Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łańcucie, pod numerem telefonu 17 224 35 45, lub mailowo: w godzinach pracy urzędu, tj. od. poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 w celu umówienia dogodnego terminu, w którym może zostać udzielona nieodpłatna pomoc prawna lub nieodpłatne poradnictwo obywatelskie;
  2. samodzielnie dokonać zapisu na bezpłatne usługi pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pomocą platformy internetowej dostępnej pod adresem: https://np.ms.gov.pl/podkarpackie/%C5%82a%C5%84cucki  (link do platformy znajduje się także na stronie internetowej www.powiatlancut.pl w zakładce ,,Nieodpłatna Pomoc Prawna”).

Jednocześnie informujemy iż wszelkich informacji związanych z udzielaniem nieodpłatnej pomocy prawnej oraz świadczeniem nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego udzielają, w godzinach pracy urzędu, pracownicy Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łańcucie pod wyżej podanym numerem telefonu.

Informacja o przywróceniu działalności punktów NPP/NPO będzie zamieszczona na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Łańcucie/profilu na FB oraz w punktach NPP/NPO.