07-04-2011

Jeździmy inaczej…

Od 6 kwietnia 2011 r. rozpoczęły się zaplanowane remonty czterech dróg powiatowych w centrum Łańcuta. Uwaga na zmianę organizacji ruchu!
   Z powodu robót drogowych na ul. Józefa Piłsudskiego wprowadzono ruch jednokierunkowy. Od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy ul. Mickiewicza (obok Starostwa) pojazdy będą mogły jeździć tylko jednym pasem ruchu w kierunku do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej, czyli będzie możliwy tylko wyjazd na drogę krajową nr 4. Uwaga na czas robót ulicą Piłsudskiego nie będzie można wjechać do Łańcuta od strony Rzeszowa.
   W czasie remontu ulicy Jana Cetnarskiego zostanie wyłączony całkowicie z ruchu odcinek od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego aż do skrzyżowania z ul. Słowackiego, która prowadzi do Rynku.
   Jednocześnie z w/w ulicami będą remontowane dwie ulice otaczające park Muzeum-Zamek w Łańcucie. Utrudnienia wystąpią w postaci wyłączenia z ruchu połowy jezdni na przebudowywanych odcinkach ulic Tadeusza Kościuszki i 3-go Maja. Remonty będą prowadzone na ul. Kościuszki na odcinku będącym drogą powiatową tj. od skrzyżowania z ul. Sikorskiego (obok Zameczku Romantycznego) aż do skrzyżowania z drogą krajową nr 4. Zaś ul. 3-go Maja będzie remontowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Paderewskiego (obok Maneżu, nie będzie też możliwe parkowanie samochodów wzdłuż ogrodzenia parkowego naprzeciw przychodni rejonowej) do skrzyżowania z drogą krajową nr 4.
   Z uwagi na szeroki zakres prowadzonych robót drogowych, gdyż będzie wykonywana m.in. kanalizacja deszczowa, nowe chodniki, miejsca parkingowe, nowa nawierzchnia, oświetlenie uliczne oraz w końcowej fazie nasadzenia drzew i urządzanie zieleni miejskiej przewidywany termin zakończenia remontów na drogach powiatowych zaplanowano na sierpień 2011 r.
   Zarząd Dróg Powiatowych w Łańcucie prosi wszystkich uczestników ruchu drogowego jak również mieszkańców Łańcuta o wyrozumiałość i przeprasza za utrudnienia.

Skrzyżowanie Ul. Piłsudskiego z Ul. Mickiewicza Zablokowana Ulica Cetnarskiego

Ulica Cetnarskiego od strony ul. Słowackiego Ulica Cetnarskiego od strony ul. Słowackiego

Ul. Piłsudskiego od strony ul. Armii Krajowej Ul. Piłsudskiego od strony ul. Armii Krajowej

Ulica Piłsudskiego przerobiona na drogę jednokierunkową Ulica Piłsudskiego przerobiona na drogę jednokierunkową