III POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE 2008

01-04-2008

Ponad czterystu uczniów szkół gimnazjalnych odwiedziło w pierwszym dniu stoiska na III Powiatowych Targach Edukacyjnych, które zorganizowano w dniach 1 i 2 kwietnia 2008 r. w godz. 9.30-12.00 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie, przy ul. Kościuszki 15. Gimnazjaliści i ich rodzice mają okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną powiatowych szkół i placówek oświatowych.
  Z zainteresowaniem uczniowie szkół gimnazjalnych zapoznali się z prezentacjami poszczególnych siedmiu szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Łańcuckiego, placówek oświatowych, poradni pedagogicznej, Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Bursy Szkolnej w Łańcucie, które pokazano w ciekawy formach audiowizualnych. Podczas zwiedzania stoisk promocyjnych w holu MDK-u można było zaopatrzyć się w ulotki informacyjne, a przy tym pokosztować wojskowej grochówki, pieczonej kiełbasy czy pięknie udekorowanych ciast. Na miejscu można uzyskać fachową poradę z zakresu doradztwa zawodowego, można zebrać informacje o profilach, kierunkach kształcenia, zobaczyć, jak uczniowie klas fryzjerskich czeszą fryzury, a mechatronicy, elektronicy uruchamiają miniaturowe urządzenia mechaniczne zdalnie sterowane.
  Imprezę uświetniły występy młodych artystów m.in. Kabaretu „NP” z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Łańcucie oraz układy taneczne Zespołu Tańca Współczesnego „Gracja” z Powiatowego Zespołu Ognisk Pracy Pozaszkolnej w Łańcucie.
  Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Łańcucie oraz dyrektorzy wraz z kadrą pedagogiczną i młodzieżą powiatowych szkół ponadgimnazjalnych zapraszają zainteresowanych gimnazjalistów do wzięcia udziału i skorzystania z  oferty III Powiatowych Targów Edukacyjnych.
tekst i fot.: Robert Kochman – Sekretarz Powiatu Łańcuckiego