I SPARTAKIADA RATOWNICTWA MEDYCZNEGO DLA SZKÓŁ POLICEALNYCH WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

28-05-2008

12 maja 2008 w Hali MOSiR w Łańcucie odbyła się I Spartakiada Ratownictwa Medycznego policealnych szkół medycznych z województwa podkarpackiego. Organizatorami zawodów była Medyczna Szkoła Policealna w Łańcucie.
Honorowy patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński i Eurodeputowany Mieczysław Janowski. W spotkaniu uczestniczył również Pan Adam Krzysztoń Starosta Łańcucki, który podkreślił wagę tego wydarzenia nie tylko dla Medycznej Szkoły Policealnej w Łańcucie, ale i dla samego miasta.
 Głównym celem tej imprezy było współzawodnictwo drużyn ratowniczych, wymiana doświadczeń oraz doskonalenie wiedzy i umiejętności.
Koordynatorem Spartakiady była mgr Marzena Jędrzejczyk – nauczyciel Medycznej Szkoły Policealnej w Łańcucie – Instruktor Europejskiej Rady Resuscytacji, która organizowała zawody i czuwała nad ich prawidłowym przebiegiem.
W imprezie wzięło udział pięć podkarpackich szkół medycznych: z Jasła, Rzeszowa, Przemyśla, Sanoka i Łańcuta, które wystawiły do zawodów po 2 zespoły. Zawody polegały na wykonaniu przez 4-osobowe zespoły konkretnego zadania - na podstawie karty zawierającej treść wezwania ratowniczego:
I stacja - Nagłe Zatrzymanie Krążenia
II stacja - Wstrząs anafilaktyczny
III stacja - Katastrofa Drogowa
IV stacja –Tor przeszkód
Najwyższą liczbę punktów i tym samym I miejsce zdobyła drużyna z Medycznej Szkoły Policealnej w Łańcucie w składzie: Natalia Olszewska, Paweł Jazienicki, Marcin Michalewicz, Marcin Ślęzak, którzy zostali nagrodzeni przez Honorowego gościa imprezy Eurodeputowanego do Parlamentu Europejskiego Pana Mieczysława Janowskiego 4-dniowym wyjazdem do Brukseli.
Obserwatorami zawodów była młodzież łańcuckich szkól i innych szkół medycznych z regionu.
Warto podkreślić znaczenie tego wydarzenia w propagowaniu idei ratownictwa medycznego wśród młodzieży.

Materiał udostępniła Medyczna Szkoła Policealna w Łańcucie