I Spartakiada Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego

09-04-2008

Starosta Łańcucki, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Duszpasterstwo Osób Niesłyszących Rejonu Łańcuckiego zorganizowali w dniach 5-6 kwietnia 2008 r. w hali i na basenie MOSiR w Łańcucie I Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego.
  W tej sportowo-rekreacyjnej imprezie wzięło udział prawie 180 sportowców, którymi byli: mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Łańcucie, a także uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy w Łańcucie i Rakszawie, z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Białobrzegach, Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Wysokiej, Zakładu Aktywności Zawodowej w Woli Dalszej. W sportowej rywalizacji wzięli też udział członkowie stowarzyszeń takich jak: Polski Związek Niewidomych Koło Powiatowe w Łańcucie, Duszpasterstwa Osób Niesłyszących Rejonu Łańcuckiego, Łańcuckiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”.
  Uczestnicy Spartakiady brali udział w takich dyscyplinach jak: pływanie, tenis stołowy, szachy, podnoszenie sztangi, rzut lotką, rzut do kosza, rzut woreczkiem, piłka halowa, siatkówka, przeciąganie liną. W trakcie rozgrywek sportowych widoczne było wielkie zaangażowanie uczestników i wiele spontanicznej, nieukrywanej radości.
  Całą imprezę uświetnił swoimi występami zespół taneczny „Tęczowe Nutki” oraz występ teatru WTZ w Białobrzegach. Na zakończenie Spartakiady miało miejsce uroczyste wręczenie wszystkim zawodnikom złotych medali, dyplomów oraz upominków.
oprac. Joanna Dubiel-Sowa – Dyrektor PCPR w Łańcucie