I Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

16-10-2008

Koło Środowiskowo-Charytatywne „CARITAS”, przy współpracy ze Starostą Łańcuckim i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowali I Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego. W integracyjnej imprezie 10 października 2008 r. w Restauracji „Panorama” na Podzwierzyńcu w Łańcucie wzięło udział około 160 osób.
  Wspólne spotkanie było okazją do zapoznania się z dorobkiem artystycznym osób niepełnosprawnych z terenu całego powiatu łańcuckiego. Swoją twórczość zaprezentowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Białobrzegach, podopieczni Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego im. Matki Teresy z Kalkuty w Żołyni, Powiatowe Koło Polskiego Związku Niewidomych w Łańcucie, Zakład Aktywizacji Zawodowej w Woli Małej, dzieci wraz z wychowawcami z Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego „CARITAS” w Wysokiej, Duszpasterstwo Osób Niesłyszących Rejonu Łańcuckiego, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Łańcucie, a także uczestnicy zajęć prowadzonych przez PCPR w Środowiskowych Domach Samopomocy w Łańcucie i Rakszawie. Wszystkie te organizacje otrzymały statuetki upamiętniające udział w I Powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego, które w imieniu organizatorów wręczył wicestarosta Józef Rzepka.
  Spotkanie to był świetną okazją do wyrażenia różnorodności, ogromnego bogactwa form i treści twórczości osób niepełnosprawnych. Zebrani mogli podziwiać znakomite prezentacje przedstawień, recytacji, układów tanecznych oraz aranżacji muzycznych. W tym roku było to już kolejne wydarzenie sprzyjające integracji społecznej osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych.
Joanna Dubiel-Sowa