„I LOVE NUMBERS” – licz po angielsku

05-12-2022

Matematyka, znana jako królowa nauk, może być wyzwaniem dla wielu osób, jednak młodzi zdolni z naszego powiatu poszerzają swoje horyzonty, uczestnicząc nie tylko w zmaganiach matematycznych, ale też językowych.

2 grudnia 2022 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie odbył się V Powiatowy Konkurs Matematyczny w języku angielskim „I LOVE NUMBERS”. Organizatorami byli dyrektorzy szkół ponadpodstawowych powiatu, a patronatem objął wydarzenie Starosta Łańcucki. Celami konkursu były: popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych oraz z języka angielskiego, a także ich praktyczne wykorzystanie.

V edycja „I LOVE NUMBERS” zgromadziła uczniów 9 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczestników przywitała pani Paulina Oratowska wicedyrektor II LO, a słowa wsparcia skierowała do nich pani Barbara Pilawa-Kraus wicestarosta łańcucki.

Uczniowie szkół podstawowych mieli do rozwiązania 15 zadań zamkniętych w ciągu 60 minut, zaś ich starsi koledzy - 15 zadań zamkniętych i 2 otwarte w ciągu 90 minut. Dla uczniów szkół ponadpodstawowych przygotowane były 2 warianty zadań – z zakresu podstawowego i rozszerzonego. Nad przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki matematyki z II LO – panie Sylwia Jakielaszek i Dorota Dobek, kibicowali zaś uczniowie „Dwójki”.

A oto wyniki:

Szkoły podstawowe:

I miejsce – Igor Bińkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łańcucie, opiekun: pani Jolanta Suraj-Zych,

II miejsce – ex aequo Antoni Kamiński ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łańcucie, opiekun: pani Małgorzata Golenia oraz Kalina Magoń ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Łańcucie, opiekun: Małgorzata Kuźmicz

III miejsce – Mateusz Sandomierski ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Łańcucie, opiekun: Beata Turakiewicz

Szkoły ponadpodstawowe – zakres podstawowy:

I miejsce – Mateusz Kościński z Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie, opiekun: Katarzyna Sasor-Dyrda,

II miejsce – ex aequo – Kamil Piasecki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie, opiekun: pani Karolina Kochmańska oraz Michał Inglot z Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie

III miejsce – ex aequo – Aleksandra Kiełb z Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie, opiekun: pani Małgorzata Wiatr oraz Karolina Brodowicz z Zespołu Szkół nr 3 w Łańcucie

Szkoły ponadpodstawowe – zakres rozszerzony:

I miejsce – ex aequo - Monika Szczepańska z Zespołu Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie, opiekun: pani Dorota Dobek oraz Filip Hodor z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie, opiekun: pan Dariusz Gwizdak

II miejsce – Karol Chudzik z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie, opiekun: pan Dariusz Gwizdak

III miejsce – Bartłomiej Reszytyło z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie, opiekun: pan Dariusz Gwizdak

Laureaci i wyróżnieni otrzymają dyplomy i nagrody, a ich wręczenie odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Łańcucie 9 grudnia 2022 o godzinie 12.00. Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

tekst: Amelia Ortwein i Julia Zakielarz II LO

zdjęcia: Bernadetta Kochman