I LO w Łańcucie z tytułem Brązowej Szkoły w ogólnopolskim rankingu Perspektyw

11-01-2017

Znamy wyniki corocznego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Ogólnokształcących prowadzonego przez portal edukacyjny Perspektywy. Jak w ubiegłym roku najwyżej ze szkół powiatu łańcuckiego zostało ocenione I Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie.
„Sienkiewiczacy” uzyskali jednak gorszą pozycję niż w 2016 roku, kiedy mogli pochwalić się tytułem Srebrnej Szkoły z 12 miejscem na Podkarpaciu i 227 w kraju. W tegorocznej XIX edycji I LO w Łańcucie uzyskało 22 miejsce w województwie i 435 w kraju. Tym samym szkoła jako jedyna z naszego powiatu uzyskała tytuł Brązowej Szkoły. Jest on przyznawany szkołom, które zajęły miejsca od 301 do 500 w skali kraju.
Na liście 50. najlepszych liceów na Podkarpaciu znalazło się także II LO w Łańcucie z pozycją 47. To o sześć punktów gorszy wynik niż w roku poprzednim. Wśród szkół w naszym województwie nadal nie do pokonania jest LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie – pierwsze na Podkarpaciu i 21. w kraju.
Ranking Perspektyw tworzony jest za pomocą trzech kryteriów: sukcesów szkoły w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyników matury z przedmiotów dodatkowych.
źródło: TV Łańcut