I Łańcuckie Targi Pracy połączone z konferencją

20-05-2011

Powiatowy Urząd Pracy w Łańcucie wraz ze Starostwem Powiatowym w Łańcucie w dniu 20 maja 2011 roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łańcucie zorganizowali konferencję prezentującą osiągnięte założenia i cele projektu "Odniosłeś sukces - daj szansę innym" w ramach której miały miejsce Łańcuckie Targi Pracy. Pozwoliły one uczniom, studentom, osobom bezrobotnym na bezpośrednie spotkanie z pracodawcami oraz firmami świadczącymi usługi pośrednictwa pracy, zainteresowani mogli m.in. zostawić swoje życiorysy i listy motywacyjne.

Odniosłeś sukces – daj szansę innym!

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łańcucie Marek Kuźniar, który prowadził konferencję i Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, który dokonał otwarcia konferencji i podsumował realizowany projekt „Odniosłeś sukces – daj szansę innym”. Starosta podziękował współorganizatorom Konferencji i Targów Pracy. Zgromadzonych przedsiębiorców zapewnił o woli współpracy Starostwa Łańcuckiego i powiatowych jednostek organizacyjnych, która powinna służyć naszym mieszkańcom.
   Kolejnym prelegentem była Jolanta Cieśla pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Łańcucie, która jest koordynatorem projektu „Odniosłeś sukces – daj szansę innym”, realizowanego w ramach programu „Kapitał Ludzki” i jest współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego celem jest rozwiązywanie problemów bezrobocia wśród osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Prowadzona akcja promocyjna ma zachęcić pracodawców do zatrudniania zwłaszcza takich osób, które długo pozostają bez pracy, zapewnienia im szkoleń w celu aktywizacji zawodowej.
    Następnie z prezentacji Katarzyny Romańskiej zebrani dowiedzieli się m.in., że była ona pracownikiem Urzędu Pracy, a obecnie sama jest pracodawcą. Na temat „Stereotypy bezrobocia, a dobre praktyki w procesie aktywizacji osób bezrobotnych w szczególnej sytuacji na rynku pracy” mogła spojrzeć z dwóch stron t.j. urzędu i pracodawcy. Skupiła się ona na analizie grup bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łańcucie.
    Ostatnim prelegentem Konferencji była Małgorzata Wajda – Kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej, działającej przy PUP w Łańcucie, które od 1 maja br. przyjmuje zainteresowane osoby w nowym budynku przy ul. Armii Krajowej 51 (na terenie Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie). Z przedstawionych przez nią statystyk wynika, że obecnie w maju w PUP w Łańcucie jest zarejestrowanych 5674 osoby bezrobotne. Celem CAZ jest profesjonalna pomoc bezrobotnym świadczona przez przygotowanych do tego specjalistów pośredników pracy, doradców zawodowych, szkoleniowców i lidera klubu pracy.

zgromadzeni na konferencji

zgromadzeni na targach