Finał League of Legends w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie

30-10-2023

27 października 2023 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie odbył się finał Młodzieżowej Ligii E-sportowej Powiatu Łańcuckiego, której inicjatorem jest Młodzieżowa Rada Powiatu Łańcuckiego.

W finale udział wzięło 20 graczy.

I miejsce zajęła drużyna 2H2C z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza
w Łańcucie w składzie:  Norbert Michna, Kacper Wisz, Mateusz Noga, Wiktor Rebizant, Adam Pasternak.

II miejsce zajęła drużyna ZGMN z Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie Kamil Magoń (Kapitan), Miłosz Gwizdak, Kacper Kula, Emanuel Dyniec, Miłosz Jędrejko, (Rezerwowy: Marek Stępak).

III miejsce zajęła drużyna SPK z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza
w Łańcucie w składzie: Filip Michna, Jakub Bytnar, Mateusz Wołowiec, Oskar Bujak, Dominik Dończyk.

IV miejsce zajęła drużyna HASA z Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie
w składzie: Michał Fałda (Kapitan), Wojciech Porębny, Filip Socha, Michał Zaręba, Dawid Rybak, (Rezerwowy: Jarosława Bartnik).

Transmisja rozgrywek wraz z profesjonalnymi komentarzami była prowadzona na kanale YouTube, dzięki temu fani League of Legends mogli na bieżąco oglądać zmagania uczniów naszych szkół. Ponadto transmisja była wyświetlana w specjalnie zaaranżowanym miejscu na korytarzu szkoły oraz na znajdujących się na korytarzach szkoły telewizorach.

W przerwach pomiędzy poszczególnymi turniejami gracze oraz wolontariusze mogli odpocząć w specjalnie przygotowanej dla nich sali. Tam też dostępny był dla nich catering, symulator lotów oraz wyświetlana była transmisja rozgrywek rywali.

Dodatkowe atrakcje podczas wydarzenia zapewniły stoiska partnerów:

• Podkarpackiego Centrum Innowacji
  • Studenckiego Koła Naukowego KOD z Politechniki Rzeszowskiej.

Na stoiskach partnerów uczniowie oraz goście mogli m.in. zapoznać się technologią druku 3D czy zagrać w grę komputerową korzystając z gogli VR.

Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Łańcucki Pan Adam Krzysztoń.

Młodzieżowa Rada Powiatu Łańcuckiego kieruje serdeczne podziękowania dla Dyrekcji i Nauczycieli Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie za współorganizację wydarzenia.

Patronem w ramach składanego wniosku dla Młodzieżowej Rady Powiatu Łańcuckiego zostało Stowarzyszenie: Lokalna Grupa Działania Ziemia Łańcucka (Facebook: https://www.facebook.com/LGDZiemiaLancucka)

Młodzieżowa Liga E-sportowa Powiatu Łańcuckiego realizowana jest w ramach Projektu ,,” realizowanego przez Fundację Misji Obywatelskiej z siedzibą w Ropie, finansowanego, finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022 – 2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.

Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia.