Ekonomik Open Day Show

14-03-2018

8 marca w MDK w Łańcucie na Podzwierzyńcu, dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Andrzeja Piechowskiego i Pani Kierownik Doroty Chudzik, Zespół Szkół nr 3 (EKONOMIK) zorganizował dzień otwarty „EKONOMIK OPEN DAY SHOW” - pokaz sztuki fryzjerskiej, mody i wizażu połączony z prezentacją kierunków kształcenia dla uczniów klas trzecich gimnazjów powiatu łańcuckiego.

Było to wydarzenie, w które zaangażowana została większa część szkoły. Przygotowania rozpoczęły się już kilka miesięcy wcześniej: pomysły, plany, scenariusze, fryzury, stroje, materiały promocyjne, plakaty, zaproszenia, piosenki, poczęstunek, próby i poszukiwania sponsorów. Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że drużyna EKONOMIKA znowu dała radę.

Gimnazjaliści, którzy nas nie zawiedli i licznie przybyli na  spotkanie z EKONOMIKIEM mieli okazję zapoznać się ofertą edukacyjną szkoły, porozmawiać z ze starszymi kolegami i nauczycielami. W holu MDK-u ustawione były stoiska prezentujące nasze zawody: technik ekonomista, technik handlowiec, technik organizacji reklamy oraz branżowa szkoła I stopnia. Nie brakowało też dodatkowych atrakcji. Goście mogli zrobić sobie fotkę, a następnie wcielić się w wybraną postać z pomocą szkolnych grafików. Do dyspozycji była również „ścianka” fotograficzna udostępniona przez naszego partnera Firmę „Wedluxe”- fotografia i film. Na stoiskach handlowców i ekonomistów dodatkowo czekały na uczniów quizy, konkursy, niespodzianki, krótki kurs obsługi kas fiskalnych, porady przedstawiciela Banku Spółdzielczego w Łańcucie i przesmaczne muffinki upieczone przez naszych „szkolnych” cukierników.

Druga część naszego święta, która przeniosła się do sali widowiskowej została zdominowana w głównej mierze przez uczniów wszystkich klas fryzjerskich. W pierwszej części gimnazjaliści uczestniczyli w pokazie fryzur sylwestrowych i awangardowych. Następnie uczniowie klasy 4F „przenieśli” wszystkich do szkolnej pracowni fryzjerskiej prezentując swoje umiejętności fryzjerskie potwierdzone zdanym już egzaminem zawodowym. W drugiej części nasi uczniowie prezentowali stylizacje balowe i na finał, jako przysłowiowa „wisienka na torcie” fryzury i suknie ślubne nagrodzone gromkimi brawami. Oczywiście cały pokaz – od fryzur, przez makijaż, aż po dobór strojów został przygotowany przez naszych uczniów pod czujnym okiem nauczycielek przedmiotów fryzjerskich. Pokaz sztuki fryzjerskiej, mody i wizażu był urozmaicony występami wokalnymi dziewcząt z zespołu „Ekonomik”, Klaudii Susik, szkolnego kabaretu „TereFere” oraz konferansjerką Gabrysi i Konrada.

„EKONOMIK OPEN DAY SHOW” nie odbyłby się bez wsparcia naszych sponsorów. A są nimi: Bank Spółdzielczy w Łańcucie, Stowarzyszenie EKONOMIK, Pizzeria „Zielona”, Cukiernia „Wiolinka”, Cukiernia Pasierb, Cukiernia „Joanna” z Przeworska oraz firma „Wedluxe” – fotografia i film. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Gorące podziękowania należą się również dla Pana Andrzeja Piechowskiego Dyrektora MDK, Pani Doroty Chudzik Kierownika Filii MDK Podzwierzyniec, TV Łańcut oraz wszystkim pracownikom łańcuckiego MDK.

Dziękujemy wszystkim gimnazjalistom, nauczycielom i dyrektorom gimnazjów za przybycie i udział w pokazie sztuki fryzjerskiej, mody i wizażu połączonego z prezentacją kierunków kształcenia ZS nr 3 w Łańcucie.

8 marca 2018 r. w „EKONOMIK OPEN DAY SHOW” udział wzięli: uczniowie klas fryzjerskich, handlowych, ekonomicznych, reklamowych oraz branżowej szkoły I stopnia, Pani Sylwia Dubiel – koordynator całego zamieszania, Panie: Elżbieta Kalwas, Bernadeta Mokrzycka – Rosół, Anna Kubicz i Regina Rejman – nauczycielki przedmiotów fryzjerskich (pokazy fryzjerskie to ich specjalność), Panie: Dorota Nawrot, Małgorzata Skawińska i Magdalena Władyka – nauczycielki przedmiotów ekonomiczno-handlowo-reklamowych, Pani Anna Bednarska – pedagog szkolny, doradca zawodowy i opiekun wokalistek. WSZYSTKIM WAM SERDECZNIE DZIĘKUJĘ. Dziękuję również wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi szkoły, którzy przyczynili się do organizacji tego ważnego dla całej społeczności szkolnej wydarzenia.

Jacek Król, Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Łańcucie, fot. ZS nr 3 w Łańcucie