„Dzień Przedsiębiorczości” w Starostwie Powiatowym

31-03-2011

Dzień 31 marca 2011 r. był „Dniem Przedsiębiorczości”. Inicjatorem tego przedsięwzięcia od kilku lat jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości współpracująca z Kancelarią Prezydenta RP. W projekcie tym wzięło udział m.in. Starostwo Powiatowe w Łańcucie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i inne jednostki organizacyjne, które przyjęły na kilkugodzinne praktyki po kilka uczennic z Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie.

Uczennice zostały zapoznane z działalnością wybranych przez siebie zakładów pracy, określono dla nich zakres obowiązków na ten dzień oraz zlecono wykonanie prostych zadań. Celem tego projektu jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi, stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania dla młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy. Praktykanci mogli też zweryfikować informacje o pracy na wymarzonym stanowisku. Koordynatorem akcji była pani Barbara Cyma nauczycielka w Zespole Szkół nr 3 w Łańcucie. Więcej informacji o programie można uzyskać na stronie www.junior.org.pl.

Uczennice ZS nr 3 w Łańcucie na praktykach w Starostwie Powiatowym Uczennice ZS nr 3 na praktykach w Starostwie Powiatowym

Dzień Przedsiębiorczości - 31 Marca 2011 r.