Dzień Języków Obcych i Konkurs „Językomaniak” u Sienkiewiczaków

13-04-2018

12 kwietnia w I LO w Łańcucie miał miejsce Dzień Języków Obcych tradycyjnie już połączony z Powiatowym Konkursem Języków Obcych „Językomaniak to Ja” dla uczniów gimnazjów.

Tegoroczna VI edycja konkursu osiągnęła rekordy popularności. W szranki stanęło aż 123 gimnazjalistów z powiatu łańcuckiego i przeworskiego, wybierając takie języki obce jak: angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, rosyjski oraz francuski. Pragnąc rozładować napięcie związane z napisaniem niełatwego wcale testu, Sienkiewiczacy przygotowali niezwykle bogaty program artystyczny, w którym nie brakło żadnego z języków obcych nauczanych w naszej Alma Mater - podkreśla Edyta Teichman, pomysłodawca i organizator konkursu .

Tak więc: mieliśmy możliwość zachwycać się niezwykle wdzięczną wersją Czerwonego Kapturka w języku rosyjskim oraz – co było nowością w tym roku- w języku migowym, aby za chwilę przenieść się do Paryża i podziwiać utwory Edith Piath w wykonaniu naszych utalentowanych wokalnie licealistów. Nie brakło również prezentacji tak odległych dla nas narodowości, jak Japonia  czy Izrael. Na zakończenie zaprezentowano publiczności występ cyrku rosyjskiego, tańczący w takt piosenki Ałły Pugaczowej „Arlekino”, a miłośnicy języka angielskiego mogli lubować się wykonaniami takich utworów jak: „Try again” czy „Hurt”.

Bardzo dziękujemy szanownym gościom za przybycie oraz dodanie rangi naszej uroczystości. Swoją obecnością zaszczycili nas: dr Robert Szajnar z Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Łańcucie, dr Bożena Duda wicedyrektor Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Agata Babiarz lektor ze Szkoły Językowej Promar w Łańcucie. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji tak ogromnego przedsięwzięcia składamy również pracownikom Starostwa Powiatowego w Łańcucie, szczególnie Józefowi Fajger naczelnikowi Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Funduszy Pomocowych – powiedziała Edyta Teichman.