Działając wspólnie możemy więcej

20-12-2022

W związku z trwającym konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy, Powiat Łańcucki od samego początku czynnie włącza się w pomoc dla Ukrainy oraz jej obywateli. Dzięki staraniom Starosty Łańcuckiego zakupiliśmy w Komunikacji Beskidzkiej S. A. za symboliczną kwotę,  szesnastoosobowy pojazd marki Mercedes-Benz Sprinter, który nieodpłatne przekazaliśmy na cele statutowe Fundacji Semper Fidelis na rzecz Archidiecezji Lwowskiej z siedzibą w Łańcucie. Pojazd będzie służył potrzebom Centrum Duszpasterskiego w Lubeli koło Żółkwi na Ukrainie.

Dodatkowo, odpowiadając na apele o pomoc, skierowane do Powiatu Łańcuckiego z zaprzyjaźnionego Miasta Stryj w Obwodzie Lwowskim w Ukrainie, Powiat Łańcucki zakupił agregat prądotwórczy o mocy 9kW o wartości 14 900,00 oraz żywność o wartości 5 000,00 zł.

W miesiącu grudniu dzięki wsparciu samorządów powiatowych Powiatu Bielskiego, Powiatu Kępińskiego, Powiatu Przasnyskiego, Powiatu Tarnogórskiego, Powiatu Wejherowskiego, Powiatu Przemyskiego, Powiatu Wąbrzeskiego, Powiatu Rzeszowskiego, Powiatu Łobeskiego, Powiatu Bartoszyckiego zakupiliśmy na potrzeby Rejonu Drohobyckiego pojazd marki Fiat DUCATO za kwotę 63900,00 zł oraz żywność o wartości 7580,00 zł. Pojazd trafił do jednego z sanatoriów, które od początku wojny w Ukrainie udziela pomocy i schronienia osobom ewakuowanym ze strefy wojennej, a dotychczas dostępny transport nie jest wystarczający do zapewnienia wymaganych dostaw artykułów żywnościowych czy higienicznych dla osób tam przebywających.

Pragniemy podziękować Zarządowi Powiatu Łańcuckiemu oraz Radzie Powiatu Łańcuckiego za dobrą współpracę w ramach pomocy dla Ukrainy. Podziękowania należą się również hurtowni WIDAMID sp. z o.o. za dodatkowe nieodpłatne przekazanie żywności dla obywateli Ukrainy, w sumie w ramach pomocy humanitarnej na Ukrainę trafi prawie 1,5 tony żywności.