Dożynki Diecezjalne i Wojewódzkie Domaradz, 29 sierpnia 2010 r.

01-09-2010

Po całorocznym trudzie i trosce aby dobrze „plonowało” przywiodła nas do Domaradza chęć, by w rolniczej gromadzie , pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika,  z pokorą wyciągnąć ręce ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy, Matce Pięknej Miłości  i wspólnie dziękować za zebrane plony , podczas XXVII Dożynek Archidiecezji Przemyskiej i X Dożynek Województwa Podkarpackiego.
Organizatorami tej podniosłej, tradycyjnej uroczystości było Duszpasterstwo Rolników Archidiecezji Przemyskiej, Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych, Powiat Brzozowski, Gmina i Parafia Domaradz.
W dożynkach wzięło udział ponad 100 delegacji parafialnych, organizacji rolniczych i samorządowych.
Powiat łańcucki reprezentowany był przez Edwarda Krauza Naczelnika Wydziału Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego, a ciekawie udekorowany chleb przez Małgorzatę Szylar, podarowany przez piekarnię Gminnej Spółdzielni „S Ch” w Markowej w darach ofiarnych niósł Kazimierz Dziedzic. Delegację zdobił przepiękny wieniec (krzyż z ogromnym Sercem Pana Jezusa) uwity przez Klub Emerytów z Podzwierzyńca, według projektu Doroty Chudzik , Instruktora Kulturalno – Oświatowego przy Filii MDK w Łańcucie, niesiony przez Zespół Wieńcowy (Dorota Chudzik, Bożena Woś, Paulina i Zuzanna Woś, Teresa Kwaśniewska, Marzena Biały, Karolina  i Gabriela Chudzik),  ubrany w stroje lubelskie. Wieniec ten poświecony był     w Parafii pw. Św. Józefa na Podzwierzyńcu w dniu 15 sierpnia br .
Pomimo tego, że Filia MDK na Podzwierzyńcu jest w przebudowie, zespół Kulturalno – Oświatowy nie załamuje rąk, nie przerywa swojej działalności, czego dowodem jest uwity wieniec i chęć uczestnictwa w tradycji dożynkowego święta. W trakcie przebudowy siedzibą filii MDK Podzwierzyniec będą pomieszczenia Zespołu Szkół Nr 2 (budynek gimnazjum) ul. Kochanowskiego 6. W roku 2011 dożynki odbędą się na obiektach Opactwa w Jarosławiu. Do zobaczenia za rok.
opr. Edward Krauz