Dni Powiatu na sportowo

07-10-2009

Tradycyjnie i w tym roku na stadionie MOSiR w Łańcucie 25 września zorganizowano Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe, w których licznie wzięła udział młodzież szkolna. Ogromnym zainteresowaniem publiczności cieszył się zorganizowany w niedzielę 27 września na boiskach sportowych Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie pokaz akrobatycznych umiejętności jazdy na rowerze w wykonaniu Krystiana Herby z Rzeszowa. Przeszedł on do historii bijąc rekord w dniu 26 maja 2009 r., kiedy na rowerze wjechał po schodach na 30 piętro warszawskiego Pałacu Kultury. Pokonanie 780 schodów zajęło mu nieco ponad 19 min! Podczas niedzielnego pikniku w Łańcucie przeskoczył na rowerze nad 9 osobami, które leżały obok siebie na ziemi.
  W tym dniu dużym zainteresowaniem publiczności cieszyły się również pokazy Mistrza Polski w kulturystyce Kamila Kędry oraz zawodników LUKS „ZIELONI ŁAŃCUT” w wyciskaniu sztangi leżąc. Łańcuckiej publiczności zaprezentował się szczególnie utytułowany Grzegorz Bielecki, który tylko w tym roku zajął szóste miejsce indywidualnie i pierwsze drużynowo na Mistrzostwach Świata Juniorów i Juniorów Starszych w wyciskaniu sztangi leżąc. W tym roku zdobył też Mistrzostwo Polski w kategorii wagowej do 75 kg, wyrównując aktualny Rekord Polski wynikiem 197,5 kg. W 2008 r. wywalczył czwarte miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorów.
  Rodzinny niedzielny piknik uświetnił pokaz motocykli, które stanowią dumę ich właścicieli. Na zakończenie Dni Powiatu Łańcuckiego w sobotę 3 października br. ponad sto osób wzięło udział w XVIII Powiatowym Rajdzie Rowerowym Pasmem Łańcuckich Górek, który został zorganizowany przez Edwarda Krauza Naczelnika Wydziału Środowiska i Rolnictwa w Starostwie Powiatowym w Łańcucie. Trasa rajdu wymagała już pewnych umiejętności i kondycji od kolarzy, gdyż wiodła z górzystej Handzlówki na Górnicę w Husowie i dalej przez większe i mniejsze wzniesienia do Tarnawki, Rezerwatu Husówka i Rzek.
Robert Kochman