DNI POWIATU ŁAŃCUCKIEGO - ZAPRASZAMY

15-09-2006
Drugi dzień seminarium będzie otwarty dla publiczności. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą producentów żywności opartej na tradycyjnych recepturach takich jak  wyroby wędliniarskie, chleby, wyroby cukiernicze, miody czy przetwory.
Po rozkoszach dla podniebienia na mieszkańców Ziemi Łańcuckiej czeka spotkanie z różnorodnością form i temperamentów w barwnym Międzynarodowym Festiwalu Tańców Ludowych, który odbędzie się w dn. 29 września – 1 października w Maneżu Muzeum Zamkuw Łańcucie oraz w sąsiednich gminach. W festiwalu wezmą udział zespoły folklorystyczne z Ukrainy, powiatu łańcuckiego oraz leżajskiego. W czasie koncertu finałowego zostanie wręczona nagroda Starosty Łańcuckiego statuetka Św. Michała Archanioła dla szczególnej osobowości Ziemi Łańcuckiej.
W czasie Dni Powiatu Łańcuckiego nie zabraknie również imprez sportowych. Tradycyjnie już miłośnicy dwu kółek spotkają się na trasie Powiatowego Rajdu Rowerowego, tym razem szlakiem  płk Leopolda Lisa – Kuli. Dla miłośników biegów przełajowych rozegrany zostanie turniej na Stadionie Stali Łańcut.
Wśród imprez towarzyszących należy wymienić Internetowy Konkurs Geograficzny dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych,  Konkurs Fotograficzny „Moja Mała Ojczyzna” oraz „Michały michałki””,przysięga klas wojskowych z Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie oraz Ogólnopolskie Spotkanie Zbarażan.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w radosnym Święcie Powiatu Łańcuckiego.