Diagnostyka XXI wieku w Łańcucie

02-08-2010

Laboratorium z „suchą chemią”

Laboratorium Centrum Medycznego w Łańcucie w trosce o dobro swoich pacjentów i jak najlepszą jakość świadczonych usług postarało się o nowoczesny sprzęt elektroniczny, w którym do wykonywania badań laboratoryjnych zastosowano najlepszą technologię stosowaną w świecie. Tak wysokiej klasy aparaturę laboratoryjną posiada tylko kilka laboratoriów na Podkarpaciu i kilkanaście w Polsce. Pozwala ona na bezbłędne, szybkie i wydajne wykonanie 80-ciu różnych testów, co przeniosło naszą diagnostykę w XXI wiek.
  - Ten wysoko zaawansowany technologicznie analizator biochemiczny VITROS 5.1FS firmy Ortho-Clinical Diagnosis Johnson&Johnson z powodzeniem obsługują pracownicy naszego Działu Diagnostyki Laboratoryjnej Centrum Medycznego. Vitros 5.1FS jest analizatorem dwumodułowym łączącym zalety systemu „suchej chemii” z jednoczesnym wykonywaniem badań techniką tzw. „mokrej chemii”, co zapewnia zintegrowany moduł. Aparat posiada szczególne rozwiązanie technologiczne, zapewniające wysoką jakość wykonywanych badań np. technologia „Mikro Sensor”, przeprowadzająca automatyczną i precyzyjną ocenę każdej próbki, co ogranicza wpływ czynników interferujących na wyniki badania, tzw. „Intellicheck” skutecznie wykrywająca błędy związane z obecnością skrzepów i pęcherzyków powietrza w próbce, a w module „mokrym” – technologia „CuvetTip”, wykluczająca ryzyko błędu kontaminacji próbek i odczynników, często występująca w tradycyjnych systemach „chemii mokrej”.
  Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym aparat charakteryzuje się dużą wydajnością wykonywanych badań i bogatą ofertą wykonywanych 80-ciu różnych testów. Obok podstawowych badań standardowo wykonywanych w laboratoriach – tj. glukoza, lipidogram, próby nerkowe, próby wątrobowe i inne, obecnie w ofercie łańcuckiego laboratorium jest też wykonywanie m.in. hemoglobiny glinowanej HbA1c, mikroalbuminy, ilościowe czynnika reumatoidalnego RF i białka CRP. Oznaczanie tych parametrów jest bardzo przydatne w ocenie skuteczności stosowanej terapii, ma więc wysoką wartość informacyjną dla lekarza i pacjenta.
  Dodatkowo laboratorium wykonuje też szeroki zakres badań kooagulologicznych. Pracownia Hematologii wyposażona jest w analizator 5Diff Penta 80, który umożliwia pomiar parametrów morfologicznych z automatycznym rozmazem krwinek białych. Pracownia Serologii Transfuzjologicznej wykonuje badania z zakresu oznaczania grup krwi, prób krzyżowych i oznaczenia obecności przeciwciał. Pracownia Immunochemii wykonuje badania z zakresu oznaczania hormonów tarczycy, markerów z zakażeń wirusowych (HBs, HAV, HCV), niektórych markerów nowotworowych, markerów kardiologicznych, zakrzepowych i zapalnych. A nowoczesna pracownia Mikrobiologii oferuje szeroki zakres badań bakteriologicznych, serologicznych i kontroli procesów sterylizacji
.

mgr farmacji Piotr Kotowski – kierownik Działu Diagnostyki Laboratoryjnej
„Centrum Medycznego w Łańcucie” Sp. z o.o.

Dział Diagnostyki Laboratoryjnej wychodząc pod potrzeby pacjentów wydłużył swoje godziny otwarcia i obecnie przyjmuje od 7.00 do 18.00. Laboratorium może również świadczyć usługi komercyjne, stosując konkurencyjne ceny. Serdecznie zapraszamy.