Daj sobie szansę na życie bez HIV!

07-12-2009

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łańcucie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Łańcucie zorganizował konkurs literacki na temat HIV/AIDS dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu łańcuckiego, pt. „Daj sobie szansę na życie bez HIV!” Celem konkursu było: poszerzenie wiedzy nt. HIV/AIDS i popularyzacja ogólnopolskiej kampanii społecznej, pt. „Wróć bez HIV”, unikanie zachowań ryzykownych dla zdrowia, kształtowanie postawy odpowiedzialności za zdrowie i podejmowanie zdrowych wyborów życiowych.
Na konkurs napłynęły prace literackie z trzech szkół: I Liceum Ogólnokształcącego w  Łańcucie, II Liceum Ogólnokształcącego wchodzącego w skład Zespołu Szkół Nr 1 w Łańcucie oraz Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.
Jury w składzie: Pani Anna Skóra – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łańcucie, Pani Małgorzata Radomska (ekspert - filolog języka polskiego), Pani Jolanta Orzech (PSSE w Łańcucie), i Pani Krystyna Gruca (Starostwo Powiatowe w Łańcucie) oceniając prace zwróciło szczególną uwagę na stopień samodzielności i umiejętność doboru formy literackiej.
I miejsce zajął Maciej Król z II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie za wiersz „Życie bez AIDS”, II miejsce zdobyła Teresa Kwolek z Zespołu Szkół Technicznych, III miejsce Angelika Węgrzyn z I LO w Łańcucie oraz Gabriela Ciąpała z II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie.
3 grudnia w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Łańcucie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów laureatom z udziałem Starosty Łańcuckiego Pana Adama Krzysztonia, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łańcucie Pani Anny Skóry oraz Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łańcucie Pani Krystyny Grucy. Uczestnicy konkursu otrzymali również nagrody i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łańcucie oraz Powiatową Stację Sanitarną Epidemiologiczną w Łańcucie.
Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania na rzecz zdrowia przyniosą efekty w zakresie kształtowania postaw odpowiedzialności za własne zdrowie wśród młodzieży powiatu łańcuckiego.

Opr.
Wydział Edukacji i Spraw Społecznych