Coraz bliżej przebudowy DK 94 w Łańcucie

05-06-2019

W dniu 03.06.2019 r. w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Łańcucie odbyło się spotkanie dotyczącego omówienia przyjętych rozwiązań projektowych dla optymalizacji projektu budowlanego obwodnicy miasta Łańcuta. Wśród zebranych osób pojawili się starosta łańcucki Adam Krzysztoń, wicestarosta Barbara Pilawa-Kraus, burmistrz miasta Łańcuta Rafał Kumek, wójt gminy Łańcut Jakub Czarnota, naczelnik Wydziału Komunikacji Damian Szubart, przedstawiciele GDDKiA Mariusz Montusiewicz oraz Maria Pióro, dyrektor kontraktowy firmy BUDIMEX Jarosław Jachimek, główny projektant ZDI Sp z o.o. Macin Szermeta, inżynier kontraktu firmy PROMOST Grzegorz Dubik, radni Powiatu Łańcuckiego, samorządowcy oraz przedstawiciele firm sąsiadujących z DK 94.

Podczas spotkania zostały omówione najważniejsze aspekty realizacji inwestycji. Rozpoczęcie przygotowywania placu budowy rozpocznie się jeszcze w tym roku w na przełomie czerwca i lipca, natomiast, od września nastąpi przebudowa drogi począwszy od Głuchowa w stronę Łańcuta. W marcu 2020 roku ma nastąpić intensyfikacja robót podczas których prace będą odbywać się już na całym odcinku drogi. Wykonawca i projektant zapewnili, że podczas budowy, ruch samochodowy będzie odbywał się w obu kierunkach na całej długości przebudowywanej drogi, jednakże zaznaczyli, że miejscami mogą pojawić się utrudnienia. Zakończenie budowy planowane jest na wrzesień 2021 roku.

Starosta łańcucki Adam Krzysztoń wyraził nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda się wybudować również parkingi przy terenach nowej obwodnicy tak, aby zwiększyć ilość miejsc parkingowych dla mieszkańców powiatu, jak i turystów.

Na spotkaniu przedstawiona została również wizualizacja na której można zobaczyć orientacyjny przebieg obwodnicy, wraz umiejscowieniem skrzyżowań, dróg serwisowych, ekranów dźwiękochłonnych, przejść dla pieszych. Wizualizacja jest dostępna na stronie www.obwodnicalancuta.pl.