bryg. Bogusław Golenia nowym Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie

05-09-2018

Z dniem 27 sierpnia 2018 r. decyzją Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie powołany został bryg. mgr inż. Bogusław Golenia.

Uroczystość powołania odbyła się 31 sierpnia 2018 r. w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Akt powołania wręczył Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski.

Bryg. mgr inż. Bogusław Golenia urodził się 29 września 1974 r. w Łańcucie. W 1994 r. rozpoczął naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w 1998 r. uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. Od dnia 24 lipca 1998 r. pełni służbę w Komendzie Rejonowej/Powiatowej PSP w Łańcucie, zajmując kolejno stanowiska dowódcy zastępu, dowódcy sekcji, młodszego specjalisty, specjalisty, zastępcy dowódcy JRG i dowódcy JRG.

W trakcie dotychczasowej służby stale podnosił swoje kwalifikacje zawodowe, ukończył m. in. w 2005 r. studia magisterskie na kierunku socjologia w zakresie socjologia zarządzania kryzysowego oraz szereg szkoleń i kursów specjalistycznych. Od wielu lat aktywnie współpracuje z jednostkami OSP w terenu powiatu. Prowadzi szkolenia dla druhów ochotników, uczestniczy w ćwiczeniach, zebraniach i uroczystościach. Poza służbą działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej realizuje jako długoletni czynny członek OSP Kosina.

Został odznaczony: Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej.

Bryg. mgr inż. Bogusław Golenia jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Źródło: KP PSP w Łańcucie