Bielecki Mistrzem Polski

04-12-2007

Potrójne zwycięstwo Grzegorza Bieleckiego w Mistrzostwach Polski juniorów i juniorek do lat 20 i 23 w wyciskaniu sztangi leżąc, da być może zawodnikowi z Łańcuta awans do reprezentacji Polski na zawody międzynarodowe. W zorganizowanych 17-18 listopada 2007 r. zawodach w Werbkowicach koło Hrubieszowa reprezentant Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI ŁAŃCUT” był najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski, a tylko nieco mniejsze sukcesy odnieśli czterej inni zawodnicy tego klubu.
  Grzegorz Bielecki startujący w kategorii wagowej do 67,5 kg, zdobył dwa złote medale zwyciężając w grupie wiekowej do lat 20 i 23, wynikiem 170 kg. To rewelacyjny wynik, którym już po raz czwarty pobił własny Rekord Polski w grupie wiekowej do lat dwudziestu. Osiągnięty wynik zapewnił mu również zwycięstwo w klasyfikacji końcowej najlepszego zawodnika wszech wag (Mistrza Mistrzów) i mistrzowską klasę sportową na rok 2008.
  W swoich grupach wiekowych do lat 20, wysokie lokaty w Mistrzostwach Polski osiągnęli także tacy zawodnicy jak: Patryk Hanus w wadze do 60 kg wywalczył tytuł Wicemistrza Polski i Anna Kraska, która zakończyła zawody na czwartym miejscu, a brązowy medal przegrała minimalnie mając wyższą wagę ciała. Maciej Magoń startujący w wadze do 100 kg zdobył wysokie piąte miejsce wynikiem 180 kg i tym samym poprawił o 10 kg własny rekord życiowy.
  Sukcesy naszych młodych sportowców są możliwe dzięki systematycznej, intensywnej, ciężkiej pracy na siłowni i salach sportowych Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie, o czym można się przekonać zaglądając choćby na stronę
www.zstlancut.pl Uzdolniona sportowo młodzież ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez uczestnictwo w zajęciach pozalekcyjnych sekcji sportowej organizowanych przez Powiatowy Zespół Ognisk Pracy Pozaszkolnej w Łańcucie.
  Osiągnięcia łańcuckiej młodzieży były możliwe dzięki trenerowi Adamowi Bieleckiemu, który cieszy się ze sportowych sukcesów swoich wychowanków i mistrzowskich wyników swojego syna. Oprócz tego ma on również powód do osobistej satysfakcji, gdyż niedawno obronił pracę doktorską i już wkrótce prawdopodobnie wzmocni kadrę pracowników naukowych Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Doceniając sukcesy w pracy z młodzieżą Zarząd Powiatu Łańcuckiego w tym roku przyznał Adamowi Bieleckiemu nagrodę pieniężną z okazji Dnia Edukacji, zaś cała reprezentacja z Mistrzostw Polski naszego powiatu będzie odbierała gratulacje na grudniowej sesji Rady Powiatu Łańcuckiego.
Robert Kochman

Fot. arch.
Na zdjęciu od prawej: trener dr Adam Bielecki i zawodnicy Patryk Hanus, Grzegorz Bielecki, Maciej Magoń i Anna Kraska