Bardzo udany start w Mistrzostwach Świata

01-09-2009

W dniach 30.06 - 4.07.2009 roku w Pilsen – Czechy zostały rozegrane Mistrzostwa Świata Juniorów i Juniorów Starszych w wyciskaniu sztangi leżąc. W zawodach tych startujący w grupie juniorów starszych ogromny sukces odniósł jedyny przedstawiciel Podkarpacia mieszkaniec Łańcuta Grzegorz Bielecki, który w klasyfikacji końcowej mistrzostw wywalczył VI miejsce.
Aby się tam znaleźć Grzegorz w dniach 1-3 maja w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 75 kg w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów przy okazji wyrównując aktualny Rekord Polski wynikiem 197.5 kg.
Był to drugi znakomity międzynarodowy występ zawodnika Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,ZIELONI” Łańcut w tak prestiżowej imprezie. W ubiegłym roku startując w kategorii wagowej do 67.5kg Grzegorz wywalczył IV miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów które rozegrano w stolicy Słowacji - Bratysławie.

Oto wyniki końcowe zawodników osiągnięte w kategorii wagowej do 75 kg.

1.Parymon Valery1986 BLR - 210 kg.
2. Stelmahs Janis1988 LAT - 207,5.
3. Baschnegger Christian 1986 AUT - 200kg.