Apel Radnych Powiatu Łańcuckiego ws. łącznika

06-02-2019

Na IV  Sesji Rady Powiatu Łańcuckiego w dniu 30 stycznia br., z inicjatywy Zarządu Powiatu, podjęto uchwałę, w której Rada zwróciła się z  apelem o rozpoczęcie realizacji budowy łącznika pomiędzy autostradą A4 i DK 94.

Reprezentujący mieszkańców Powiatu Łańcuckiego radni zwrócili się z apelem o rozpoczęcie realizacji budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 887 Naklik - Leżajsk - Łańcut - Szklary w m. Łańcut i Wola Dalsza wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych w ramach zadania p.n.: Budowa DW 877 - łącznik pomiędzy autostradą A4 i DK 94”. Dotychczas istniejące rozwiązania komunikacyjne na DW 877 nie zapewniają w godzinach szczytu płynnego zjazdu z autostrady A4 i powodują wielokilometrowe korki na drodze wojewódzkiej od węzła autostradowego „Łańcut” do ul. Sikorskiego w Łańcucie - Osiedle Trześnik.