ALBERTYŃSKA KWESTA’ 2007

29-10-2007

Codziennie Kuchnia Albertyńska w Łańcucie przy ul. Ottona z Pilczy 2 wydaje 170 obiadów dla najuboższych i bezdomnych, które finansowane będą przez cały następny rok z tegorocznej kwesty.
Ze strony Starostwa Powiatowego w Łańcucie  w kweście zadeklarowali pomoc następujący pracownicy samorządowi i członkowie ich rodzin oraz radni powiatu: Jacek Król, Marek Kuźniar, Ewa Naróg, Mieczysław Rejman, Damian Szubart, Adam Hadław, Robert Kochman z małżonką Bernadettą Kochman, Krzysztof Lepak, Adam Krzysztoń, Józef Rzepka, Aleksandra Iwan, Ludwik Markowicz, Zbigniew Tomasik, Maria Trojnar, Michał Puchała z córką Moniką Puchałą, Marian Machowski z małżonką Marią Machowską Janusz Wolski, Jan Kilian, Małgorzata Grad, Sławomir Rejman i Renata Kątnik.
Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i wsparcie cennej inicjatywy od 17 lat prowadzonej przez Towarzystwo Pomocy im Św. Brata Alberta Koło w Łańcucie.
Dzięki systematycznej, ofiarnej pracy łańcuckiego Towarzystwa, nasi ubodzy oraz bezdomni od lat mają zapewnione swoje codzienne, podstawowe potrzeby życiowe. Wszystkim wolontariuszom należą się wyrazy uznania, że w tak doskonały sposób potrafią realizować życiowe motto św. Brata Alberta: „powinno się być dobrym jak chleb...”.
Robert Kochman