Aktualności sportowe

19-02-2008

W sobotę  i   niedzielę 16 – 17 lutego br. odbyły się w Hali MOSIR w Łańcucie ćwierćfinały mistrzostw Polski  juniorek w siatkówce kobiet. Zwycięzcą turnieju została drużyna UMKS Łańcut, która w finale pokonała Wisłę Kraków 3:1 ( 25:23, 25:21, 18:25, 25:20 ). Do półfinałów nie zakwalifikowały się dwie pozostałe drużyny : UKS 179  Łódź i Piątka Sandomierz. Najlepszą rozgrywającą została Patrycja Zielińska z UMKS Łańcut, najlepiej atakowała jak zawsze Paula Rauch - UMKS Łańcut,a najwszechstronniejszą zawodniczką była Kinga Hatala z Wisły  Kraków.
Wyróżnienia w postaci pamiątkowych plakietek wręczył zawodniczkom Dyrektor MOSIR
w Łańcucie Jerzy Hałka.
W sobotę 16 lutego br. przed lokalnymi derbami Podkarpacia I Ligi koszykówki mężczyzn pomiędzy drużynami Sokół Łańcut - Resovia Millenium Rzeszów odbyło się ogłoszenie zwycięzców drugiego plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Łańcuta za rok 2007.
Wyniki plebiscytu :

NAJLEPSZY SPORTOWIEC

1. Grzegorz Bielecki - sporty siłowe - LUKS Zieloni ,
2. Jerzy Koszuta  - koszykówka  - Sokół  Łańcut,
3. Bartosz Krupa - koszykówka  - Sokół Łańcut,
4. Paula Rauch - siatkówka - UMKS Łańcut,
5. Ireneusz Chomicz - koszykówka Sokół Łańcut,
6. Sylwia Dobosz - siatkówka    UMKS Łańcut,
7. Jerzy Słysz - piłka nożna - ŁKS „Stal „ Łańcut,
8. Maciej Klima - koszykówka - Sokół Łańcut,
9. Katarzyna Warzocha - siatkówka UMKS Łańcut.
10. Michał Rajzer - piłka nożna  -  ŁKS „ Stal „ Łańcut.

NAJLEPSZY TRENER

1. Dariusz Kaszowski - koszykówka  - Sokół Łańcut,
2. Bogdan Dudek  - siatkówka  -  UMKS Łańcut,
3. Robert Cyburt - koszykówka - Sokół Łańcut,
4. Adam Bielecki - sporty siłowe - LUKS Łańcut,
5. Piotr Szmuc - piłka nożna  ŁKS Stal Łańcut .

Według internautów najlepszym sportowcem Łańcuta w 2007 roku była siatkarka UMKS Łańcut grająca w ubiegłym roku  w I i II lidze na pozycji  libero – Sylwia Dobosz.
Specjalne wyróżnienie za całokształt pracy trenerskiej i wychowawczej kapituła postanowiła przyznać pani Janinie Zięzio.

Puchary i dyplomy, a dla zwycięzców rzeczowe nagrody wręczył Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak.

Po fantastycznej i koncertowej grze SOKÓŁ Łańcut pokonał Resovię Millenium 94:70.
Punkty zdobyli dla  Sokoła : Bartosz Krupa grający z nr 8 (18), Marcin Salamonik nr 4 (17), Grzegorz Dudzik nr 14 (16), Maciej Klima nr 15 (9), Ireneusz Chromicz nr 7(8), Grzegorz Ożóg nr 13 (7), Łukasz Pacocha nr 9 (7),  Jerzy Koszuta nr 10 (6), Piotr Pazdan nr 6 ( 3), Jaromir Szurlej nr 16(3).
Opracował : Tadeusz Podkowicz

UMKS Łańcut w pełnym składzie przed meczem z UKS 179 Łódź fot. Tadeusz Podkowicz

Zaproszeni goscie wśród kibiców SOKOŁA fot. Tadeusz Podkowicz

Najlepsza siatkarka Paula Rauch - UMKS Łańcut (4 m. w plebiscycie) otrzymuje dyplom i puchar z rąk Burmistrza Miasta Łańcuta Stanisława Gwizdaka fot. Tadeusz Podkowicz