86 mln 100 tys. zł dla samorządów z terenu powiatu łańcuckiego

30-05-2022

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że 100 proc. samorządów, które złożyły wniosek otrzymało bezzwrotne dofinansowanie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych - Rządowy Fundusz Polski Ład – II Edycja. Środki te są bardzo potrzebne dla dalszego rozwoju naszych samorządów powiedział Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, który 30 maja 2022 r. w swoim Biurze Poselskim w Łańcucie przy ul. Cetnarskiego wręczył samorządowcom z terenu powiatu łańcuckiego symboliczne czeki na łączną kwotę 86 mln 100 tys. zł.
  Po rozstrzygnięciu przez władze rządowe drugiego naboru środków poszczególne samorządy repre-zentowane przez swoich przedstawicieli odebrały deklaracje następujących kwot:
14 mln 820 tys. zł - Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń,
14 mln 240 tys. zł - Wójt Gminy Białobrzegi Franciszek Masłoń,
  9 mln 995 tys. zł - Wójt Gminy Czarna Edward Dobrzański,
  7 mln 225 tys. zł - Wójt Gminy Łańcut Jakub Czarnota,
10 mln 250 tys. zł - Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek,
  9 mln 800 tys. zł - Wójt Gminy Markowa Mirosław Mac,
10 mln 320 tys. zł - Wójt Gminy Rakszawa Jacek Szubart,
  9 mln 450 tys. zł - Wójt Gminy Żołynia Piotr Dudek.
  Pandemia COVID-19 oraz agresja Rosji na Ukrainę wywołały kryzys, z którym mierzy się cały świat. W tym trudnym czasie wspieramy samorządy w całej Polsce. Dodatkowe fundusze pozwolą na realizację inwestycji, które są motorem napędowym naszej gospodarki. Programu Inwestycji Strategicznych - Rządowy Fundusz Polski Ład – II Edycja zmienia oblicze naszych gmin i powiatów oraz dużych i małych miast – podkreślił Premier Mateusz Morawiecki.
Tekst i zdjęcia: Robert Kochman