25 lat ZHR. Konferencja w Łańcucie.

14-10-2014
Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w roku 2014 obchodzi swój jubileusz 25-lecia. W ramach obchodów rocznicowych, w całej Polsce, odbywa się cykl wydarzeń mających na celu uczcić 25 lat działalności organizacji harcerskiej.
Jednym z nich jest Konferencja Naukowa poświęcona tematom związanym z powstaniem ZHR oraz rozwoju metody harcerskiej.
Jest to wyjątkowe wydarzenie dla podkarpackich środowisk harcerskich, ponieważ pierwszy raz harcerskie wydarzenie o zasięgu międzynarodowym gości na Podkarpackiej Ziemi.
Głównym punktem programu wydarzenia jest panel referatów zaproszonych gości, wśród których znajdują się założyciele ZHR oraz osoby zajmujące się zawodowo historią i badaniem wydarzeń tego okresu.
To trzydniowe wydarzenie rozpoczynamy w piątek 17 października o godz. 19 harcerskim kominkiem nawiązującym tematyką do historii ZHR na Podkarpaciu.
W sobotę, 18 października będzie miało miejsce główne wydarzenie Konferencji, a mianowicie wystąpienia referatowe zaproszonych gości.
Zarówno historyczny kominek jak i panel referatów mają charakter otwarty, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką wystąpień w piątek (17 października 2014) na godz. 19:00 oraz w sobotę (18 października 2014) w godz. 9:00-14:00 do Miejskiego Domu Kultury na Podzwierzyńcu (ul. Podzwierzyniec 74, Łańcut).
W ostatnim dniu Konferencji, 19 października o godz. 9.30 będzie miała miejsce uroczysta Msza Święta w Kościele Farnym w Łańcucie.
Również serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Współorganizatorami Konferencji są: Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Łańcuta, Starostwo Powiatowe w Łańcucie, IPN oddział w Rzeszowie, Archiwum Państwowe w Rzeszowie.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Burmistrz Miasta Łańcuta, Starosta Powiatu Łańcuckiego oraz Dyrektor Muzeum-Zamku w Łańcucie oraz Dyrektor Archiwum Państwowego w Rzeszowie.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie znajduje się szczegółowy program Konferencji oraz tematy poszczególnych wystąpień:

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
Okręg Podkarpacki ZHR