230. rocznica Konstytucji 3 Maja w Łańcucie

04-05-2021

Już drugie obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Łańcucie były w cieniu panującej pandemii koronawirusa. W poniedziałek 3 maja 2021 r. uroczystą Mszę Świętą w kościele farnym sprawował ks. proboszcz Grzegorz Garbacz. W homilii ks. Zbigniew Malec podkreślił, że jest to jedno z ważniejszych świąt państwowych i kościelnych - Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Po nabożeństwie wiązanki kwiatów pod tablicami upamiętniającymi 100. i 200. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja złożyły delegacje: Samorządu Powiatu Łańcuckiego, Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, przedstawiciel Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy, łańcuccy komendanci KP Policji i KP Państwowej Straży Pożarnej, Dyrektor Muzeum-Zamek w Łańcucie, przedstawiciele, Koła 10 Pułku Strzelców Konnych z Łańcuta, Rycerzy Kolumba oraz NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”. Uczestnicy przestrzegali obowiązujących zasad związanych ze stanem epidemii.
Zdjęcia: Bernadetta Kochman, Marcin Kochman, Robert Kochman

Z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja do Starosty Łańcuckiego Adama Krzysztonia list skierował Theophil Gallo Starosta Powiatu Saarpfalz w RFN.