„Turystyka jako niewykorzystywana szansa rozwoju”

09-01-2008
                      Starosta Łańcucki informuje, że w dniu 20 grudnia 2007 roku pomiędzy Wojewodą Podkarpackim a Powiatem Łańcuckim została zawarta umowa o dofinansowanie projektu pn. „Turystyka jako niewykorzystywana szansa rozwoju”, w ramach Programu Sąsiedztwa Polska – Białoruś – Ukraina Interreg III A/Tacis CBC 2004-2006. Celem projektu jest podjęcie działań zmierzających do podniesienia poziomu wiedzy na temat możliwości rozwoju turystyki, sposobu promocji oraz pozyskiwania środków i potencjalnych inwestorów, zainteresowanych rozwojem usług turystycznych. Na bazie zdobytej wiedzy, zostaną przygotowane materiały promocyjne, tj. foldery, mapy i widokówki turystyczne, ulotki informacyjne, strona www, ukazujące atuty regionów łańcuckiego i stryjskiego na poziomie międzynarodowym. Celem projektu jest również zbliżenie Polaków, Ukraińców i Węgrów podczas pokazu tradycji regionalnych, tj. m.in. kultury, rzemiosła i wyrobów kulinarnych. Całkowita wartość realizowanego projektu wynosi 300 200,00 PLN, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 221 550,00 PLN.