Zaproszenie na inaugurację „Akademii Niepodległości”

30-11-2017

  Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz Dyrektor Muzeum-Zamek w Łańcucie zapraszają na inaugurację „Akademii Niepodległości”.

  Wykład inauguracyjny „Niepodległość 1918 i 1989 – podobieństwa i różnice” wygłosi prof. dr hab. Janusz Cisek.

  Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 11 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w budynku dawnego Kasyna Urzędniczego przy ul. Kościuszki 2 w Łańcucie (wejście od ul. Zamkowej).

  Akademia Niepodległości to cykl spotkań, obliczony na lata 2017-2021, w czasie których pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej oraz zaproszeni goście reprezentanci uczelni wyższych bądź lokalnych środowisk przedstawią – w formie popularnych wykładów – zarówno drogę do Niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wznoszenie jej państwowego gmachu i wykuwanie granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.

  Cały cykl spotkań ma na celu  nie tylko poszerzenie wiedzy, ale także formowania postaw, opartych na patriotyzmie, szacunku dla niepodległościowej tradycji i przywiązaniu do Ojczyzny oraz konkretne przesłanie. W ciągu roku odbędzie się pięć spotkań. Każdy rok akademicki chcielibyśmy zakończyć wręczeniem dyplomów oraz wpisem do specjalnie przygotowanego indeksu.

  Chętnych do uczestnictwa w Akademii Niepodległości prosimy o zgłoszenia pod numerem telefonicznym Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie 17 8606054.